PlayStation 4 także doczekało się kolejnej aktualizacji! Sony nie zapomina o swoim starszym sprzęcie

PS4 Slim

Dosłownie przed chwilą informowaliśmy, że posiadacze PlayStation 5 mogą już pobierać najnowszą aktualizację oprogramowania, która wprowadza naprawdę wiele wyczekiwanych funkcji. Okazuje się, że Sony w tym samym czasie przygotowało kolejną łatkę dla swojego starszego sprzętu, czyli PlayStation 4. W tym przypadku nowości jest znacznie mniej, jednak nadal cieszyć może fakt, iż Japończycy nie zapomnieli jeszcze o poczciwej „Czwórce”.

Nowa aktualizacja do PlayStation 4 umożliwia dostęp i zarządzanie autoryzowanymi aplikacjami

PS4 Pro
PlayStation 4

Jako najważniejszą funkcję aktualizacji 10.50 do PlayStation 4 można zaliczyć bez wątpienia możliwość uzyskania dostępu do autoryzowanych aplikacji. Chodzi w tym przypadku o programy i usługi firm trzecich z którymi zostało połączone konto PlayStation Network.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Aby wyświetlić autoryzowane aplikacje i zarządzać nimi wystarczy w ustawieniach wejść do zakładki zarządzanie kontem, a następnie przejść do sekcji „Autoryzowane aplikacje”. Tam będzie trzeba zeskanować pojawiający się kod QR.

Poza tym aktualizacja sprawia, że znajomi, którzy korzystają z PlayStation App będą pojawiać się aktywni, dzięki czemu łatwiej będzie nam sprawdzić, kto z naszej listy przyjaciół jest w danym momencie online.

Ciekawą opcją jest także możliwość podglądu, platform osób którzy są z nami obecni podczas zabawy online w danym tytule. Oczywiście widoczne to będzie tylko w przypadku tych graczy, u których taka funkcja już widnieje.

Przeczytaj też: Gry VR

Pełna notka traktująca o aktualizacji systemu PS5 wraz z instrukcją jak poprawnie to wykonać dostępna jest pod tym linkiem. Korzystacie jeszcze z PlayStation 4, czy może przesiedliście się już na dziewiątą generację konsol? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.