PS5 z dyskiem 8TB to absurdalnie duży wydatek. Konfiguracja może być poza zasięgiem większości graczy

PlayStation 5

Sony zapowiedziało wczoraj aktualizację 8.0 do PlayStation 5. Producent koncentruje się na poprawie doświadczeń płynących z rozgrywki oraz ulepszeniu funkcji społecznościowych, a także wprowadzeniu obsługi urządzeń Dolby Atmos. Jednak spore poruszenie wywołało zapewnienie o możliwości podłączenia do konsoli PlayStation 5 dysków 8TB, których ceny – jak się okazuje – mogą być zbyt wygórowane.

PlayStation 5 z dyskiem 8TB może być nieosiągalne dla większości graczy

PS5 otrzyma wsparcie dla dysków SSD o pojemności 8TB, jednak na ten moment jest to bardzo kosztowne rozwiązanie. Wśród spełniających wymagania dysków możemy znaleźć SABRENT 8TB Rocket 4 Plus, który jest dostępny na polskim Amazonie w cenie 5868 zł – tego należy również doliczyć radiator. Możemy także zakupić posiadający zintegrowane chłodzenie Corsair MP600 Pro XT, którego koszt waha się od 4586 zł do 5399 zł w polskich sklepach.

Cóż, trzeba przyznać, że póki co takie zakupy mogą być poza zasięgiem finansowym sporej części graczy. Swojego komentarza na Twitterze udzielił także reżyser z Naughty Dog, Kurt Margenau, który „cieszył się na dyski 8TB, dopóki nie zobaczył cen na Amazonie”. Z czasem jednak możemy spodziewać się promocji, dzięki czemu dyski o takiej pojemności staną się bardziej przystępne dla szerszego grona użytkowników.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Kup PlayStation 5

Ostatnia aktualizacja PS5 da świetną możliwość użytkownikom konsol, którzy chcą zwiększyć przestrzeń dyskową lub mają zamiar to zrobić w przyszłości. Szczególnie w kontekście rosnących rozmiarów plików w grach, większy dysk może być korzystną inwestycją. Warto może jednak poczekać na promocyjne ceny dysków spełniających wymagania.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.