PlayStation 5 Pro na horyzoncie? Podobno niektórzy deweloperzy pracują z nowymi konsolami

PlayStation 5

Chociaż dostępność nowych egzemplarzy PlayStation 5 pozostawia wiele do życzenia, to społeczność graczy i tak czeka na ulepszone modele maszynek do grania. Okazuje się, że niektórzy z twórców mają mieć już dostęp do specjalnych zestawów deweloperskich. Co ciekawe, mowa tutaj o sprzęcie obydwu dużych graczy – PS5 Pro i Xbox Series X Pro na horyzoncie?

PS5 Pro — czy to staje się faktem?

PlayStation 5
PlayStation 5

Informację o rzekomym posiadaniu ulepszonych zestawów deweloperskich przez twórców gier podał za pośrednictwem GTAForums użytkownik Tez2 – insider, który dzielił się często informacjami na tematy związane z np. serią Grand Theft Auto. Jego zdaniem znaczna większość studiów jest już w posiadaniu zestawów (w domyśle zarówno od Microsoftu jak i Sony), które zwiastują jednocześnie pojawienie się na rynku ulepszonych wersji konsol.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS2

ps5 pro tez2
Tez2 na łamach GTAForums

Mówi się, że premiera nowych urządzeń miałaby zostać niejako połączona z premierą GTA 6, co w zasadzie odpowiadałoby cyklowi wydawniczemu z poprzedniej generacji. Wówczas ulepszony Xbox One trafił na rynek około 4 lata po premierze oryginału, posiadacze PlayStation 4 z kolei na wersję Pro czekali 3 lata.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.