PS5 z przełomowym wynikiem sprzedaży na ważnym rynku! Sony zażegnało wcześniejsze problemy

PlayStation 5

Niedawno Sony podało oficjalne wyniki sprzedaży PlayStation 5. Jak się dowiedzieliśmy, w ręce graczy na całym świecie trafiło już 40 milionów sztuk konsol. Tym razem firma może pochwalić się przekroczeniem kolejnego kamienia milowego pod względem sprzedaży PS5 na ważnym rynku.

W Japonii sprzedaż PS5 przekroczyła 4 miliony ezgemplarzy

Zwiastun PlayStation 5

Famitsu ogłosiło, że sprzedaż konsoli PlayStation 5 w Japonii przekroczyła 4 miliony egzemplarzy. W ciągu tygodnia od 24 do 30 lipca 2023 roku sprzedano 53 211 sztuk, co pozwoliło osiągnąć ten przełomowy wynik. Podano również, że 3 495 327 sztuk to modele z napędem, a 551 239 to edycje Digital.

PlayStation 5 zostało wprowadzone na rynek w listopadzie 2020 roku, ale na początku zmagano się z problemami z dostępnością spowodowanymi między innymi przez pandemię koronawirusa. W Japonii firmy walczyły ze skalperami, a nawet organizowały loterie, które umożliwiłyby zdobycie graczom konsoli. Od tego czasu sytuacja się unormowała, a PS5 jest łatwo dostępne na całym świecie.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Kup PlayStation 5

Obecna generacja konsol Sony ma dobry rok, osiągając wielki sukces i przekraczając 40 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Nie wydaje się również, by firma zamierzała zwalniać tempa – mówi się w końcu o PlayStation 5 Pro czy wersji Slim. Pozostaje nam zatem obserwować, jakim zainteresowaniem będą cieszyć się konsole Sony w kolejnych miesiącach.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.