PlayStation 5 tylko dla wybranych – w Japonii sytuacja jest zła

PlayStation 5

Niezależnie od miejsca na ziemi zakup konsoli PlayStation 5 jest najzwyczajniej trudny. Braki w zaopatrzeniu dały się we znaki również w Japonii, gdzie sprzedawcy wpadli na dość interesujący pomysł. Otóż konsola nowej generacji trafi wyłącznie do fanów marki.

REKLAMA

PlayStation 5 w sklepach, ale tylko dla wybranych

PlayStation 5
PlayStation 5

Wygląda na to, że w Japonii postanowiono zwrócić się w stronę niezwykle drastycznych metod. Od 19 sierpnia sklep GOE będzie sprzedawał konsole PlayStation 5 wyłącznie tym, którzy w ramach rozliczenia oddadzą swoją maszynkę poprzedniej generacji, czyli PS4. Do transakcji trzeba będzie dopłacić, a żeby w ogóle do niej doszło, konieczne będzie… wygranie w specjalnej loterii.

Sytuacja na rynku konsol jest nieciekawa, ale z polskiej perspektywy rynek w Japonii wygląda wręcz dramatycznie. W Polsce PlayStation 5 do kupienia jest – nawet jeżeli w różnych i dziwnych zestawach. Gracze z rodzimego kraju Sony mają zatem zdecydowanie gorzej.

Przeczytaj też: Jakie słuchawki do PS5 kupić?

Czy takie działania pomogą w walce ze sprzedawcami z rynku wtórnego? To pozostanie niewiadomą, przynajmniej przez jakiś czas. Odpowiednie działania muszą jednak być podejmowane, dopóki Sony nie będzie w stanie lepiej zaspokoić potrzeb sprzętowych swoich klientów. Może koniec produkcji PlayStation 4 sprawi, że firma będzie mogła w pełni skupić się na PS5? Czas pokaże.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!