PlayStation 5 z najlepszą sprzedażą na świecie! Sony marcowym liderem, Xboxy i Switch zaliczają spadek

PlayStation 5

W ostatnim czasie informowaliśmy o sprzedaży konsol w Europie, z czego jasno wynika, że PS5 bije na głowę konkurencję i jako jedyny sprzęt notuje zyski. Tym razem jednak poznaliśmy, jak poszczególne urządzenia radzą sobie na światowym rynku. Tutaj, podobnie jak w Europie, króluje Sony.

PlayStation 5 notuje zyski, ale Nintendo nadal króluje w liczbie sprzedanych konsol

xbox series x|s
Xbox Series X|S

Z informacji podanych przez VGChartz wynika, że PlayStation 5 było najlepiej sprzedającą się konsolą w marcu 2023 roku na całym świecie. Gracze zakupili nieco ponad 2 miliony egzemplarzy PS5, a według szacunków redakcji VGChartz już 35 milionów osób posiada urządzenie od Sony. Na drugim miejscu uplasowało się Nintendo Switch ze sprzedażą na poziomie 1,1 miliona sztuk, natomiast Xboxy Series X|S uzyskały wyniki na poziomie 556 tysięcy urządzeń.

W ostatnim czasie PlayStation 5 jako jedyne notuje zyski w porównaniu z marcem 2022 roku, gdyż liczba sprzedanych egzemplarzy wzrosła o 1,2 miliona, czyli 176%. Nintendo Switch zaliczył spadek o 450 tysięcy sztuk – 28,4%, a Xboxy Series X|S sprzedały się gorzej o 38,2%.

Jednak pomimo spadku, sprzęt od Nintendo nadal króluje w liczbie sprzedanych urządzeń, gdyż Switch został zakupiony w 123,9 milionach sztuk, przebijając tym samym wynik PlayStation 4 (117,4 miliona sprzedanych konsol). Najnowsze sprzęty od Microsoftu sprzedały się do tej pory w liczbie 21,35 miliona egzemplarzy. Warto również dodać, że do tej pory w 2023 roku PlayStation 5 sprzedało się w liczbie około 5,28 miliona sztuk, Nintendo Switch trafiło do 3,21 miliona graczy, a Xboxy Series X|S rozeszły się w liczbie 1,52 miliona egzemplarzy.

Zobacz też: Mody do FS 19

Sony zaczyna wychodzić na prostą po pierwszych problemach związanych z obecną generacją konsol. W tym porównaniu Nintendo nadal króluje pod względem liczby sprzedanych konsol, a Microsoft na pewno nie będzie chciał odpuścić starcia ze swoim największym rywalem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.