PlayStation jednak nie usunie niczego z bibliotek graczy. Sony podpisało nowe porozumienie licencyjne

PlayStation logo

Na początku grudnia pojawiła się informacja, jakoby PlayStation miało usunąć z bibliotek graczy filmy oraz seriale Discovery. Całość dotyczyła wygaśnięcia umowy licencyjnej na produkcje tej firmy. Dziś dowiedzieliśmy się, że firmy jednak odnowiły porozumienie, więc zakupione produkty pozostaną w bibliotekach graczy.

Sony odnawia umowę licencyjną. Filmy i seriale Discovery pozostaną w bibliotekach graczy

Sony PlayStation
Sony PlayStation

Przypomnijmy, że 31 grudnia z bibliotek graczy PlayStation miały zniknąć seriale i filmy Discovery. Sprawa dotyczyła ponad 1300 produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wcześniej Sony poinformowało już o tym osoby, których dotyczył problem. Dziś okazało się jednak, że obydwie firmy doszły do porozumienia w sprawie odnowienia umowy licencyjnej.

Produkcje Discovery pozostaną więc dostępne przez przynajmniej następnych 30 miesięcy. Na razie nie wiadomo, co wydarzy się po przekroczeniu tego terminu. Póki co jednak wydania amerykańskiego przedsiębiorstwa można normalnie odtwarzać za pośrednictwem PlayStation.

Zobacz też: Smartfon do 3000 zł

Przypomnijmy, że PS Store nie sprzedaje już filmów ani seriali od 2021 roku. Jednakże osoby, które zakupiły je wcześniej, mogą je nadal oglądać na swoich konsolach. Nie dotyczy to jednak dzieł Studio Canal, które zostały z nich usunięte właśnie z powodu wygaśnięcia licencji.

Źródło: GameIndustry.biz

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.