Gracze nie chcą gier PlayStation na PC. Powstała specjalna petycja

Only on PlayStation petycja

Gry PlayStation na PC sprzedają się dosyć dobrze, ale widocznie nie wszystkim się to podoba. Niektórzy gracze stworzyli bowiem specjalną petycję. Chcą, aby Sony zaprzestało tej praktyki.

Gracze złożyli petycję w sprawie zaprzestania wydawania gier PlayStation na PC

Zwiastun Days Gone

W przeciwieństwie do Xboxa Sony długo unikało wydawania gier na PC. W ostatnich latach praktyka ta uległa zmianie, a my możemy cieszyć się coraz większą liczbą produkcji PlayStation na komputerach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety nie wszystkim podoba się możliwość ogrania danego tytułu przez większą liczbę graczy. Część z nich złożyła bowiem petycję, w której domaga się od Sony zaprzestania publikacji gier ekskluzywnych na PC.

W argumentacji wniosku czytamy, że przez to Sony traktuje „swoich głównych odbiorców jak obywateli drugiej kategorii”. Ponadto według twórców petycji PC-towcy w przeszłości obrażali konsole, gry i bazę użytkowników „Niebieskich”. Ich zdaniem obelżywa jest większość komputerowej społeczności.

Czy Sony posłucha osób odpowiedzialnych za petycję? Raczej nie – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że firma niedawno opublikowała lub niedługo opublikuje kolejne swoje produkcje na PC. Są to Horizon: Forbidden West oraz Ghost of Tsushima. Ponadto plotkuje się, że ten sam los w końcu podzieli The Last of Us 2 Remastered.

Tak więc petycję tą możemy traktować co najwyżej jako głos niezadowolenia niewielkiego odsetka fanów PlayStation. Możemy być pewni, że na pewno nie wpłynie to na politykę PlayStation.

Źródło: Change.org

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.