Sony opatentowało nowy kontroler z kapitalną technologią, która może namieszać

Kontroler PS5 DualSense czarny

W czerwcu pisaliśmy, że Sony prawdopodobnie opracowuje nowy kontroler do PS5 – DualSense Pro lub „PS5 Pro Controller”. Dzisiaj redakcja portalu Metro dotarła do bardzo interesującego patentu Sony. Przedstawia on kontroler z robiącą wrażenie technologią, która może sporo namieszać w branży.

REKLAMA

Patent nowego kontrolera Sony robi wrażenie

PS5 nowy kontroler patent
Patent kontrolera z ulepszonymi analogami

DualSense to świetny kontroler, ale są gracze, którzy mimo wszystko oczekują czegoś więcej. Najnowszy patent, do którego dokopała się redakcja wspomnianego serwisu, przedstawia analogi dla nowego kontrolera do konsoli Sony. Miałyby one wykorzystywać płyny nienewtonowskie, aby wytwarzać opór hydrauliczny w drążkach — podobnie jak w przypadku adaptacyjnych triggerów już dostępnych w „zwykłym” DualSensie.

Przeczytaj też: Gry na PS3

Płyny nienewtonowskie zmieniają swoją lepkość pod wpływem siły jak np. ketchup, gdy potrząsamy butelką. Zaimplementowanie takiego rozwiązania w analogach znacznie poprawiłoby precyzję w wielu grach, np. podczas celowania przez lunetę snajperki. Niewykluczone, że omawiany patent zostanie wykorzystany w „PS5 Pro Controller”, czyli padzie dla bardziej wymagających graczy, nad którym według plotek ma pracować Sony. Z drugiej strony możliwe, że patent już na zawsze pozostanie tylko patentem.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!