Sony opatentowało nowy kontroler z kapitalną technologią, która może namieszać

Kontroler PS5 DualSense czarny

W czerwcu pisaliśmy, że Sony prawdopodobnie opracowuje nowy kontroler do PS5 – DualSense Pro lub „PS5 Pro Controller”. Dzisiaj redakcja portalu Metro dotarła do bardzo interesującego patentu Sony. Przedstawia on kontroler z robiącą wrażenie technologią, która może sporo namieszać w branży.

Patent nowego kontrolera Sony robi wrażenie

PS5 nowy kontroler patent
Patent kontrolera z ulepszonymi analogami

DualSense to świetny kontroler, ale są gracze, którzy mimo wszystko oczekują czegoś więcej. Najnowszy patent, do którego dokopała się redakcja wspomnianego serwisu, przedstawia analogi dla nowego kontrolera do konsoli Sony. Miałyby one wykorzystywać płyny nienewtonowskie, aby wytwarzać opór hydrauliczny w drążkach — podobnie jak w przypadku adaptacyjnych triggerów już dostępnych w „zwykłym” DualSensie.

Przeczytaj też: Gry na PS3

Płyny nienewtonowskie zmieniają swoją lepkość pod wpływem siły jak np. ketchup, gdy potrząsamy butelką. Zaimplementowanie takiego rozwiązania w analogach znacznie poprawiłoby precyzję w wielu grach, np. podczas celowania przez lunetę snajperki. Niewykluczone, że omawiany patent zostanie wykorzystany w „PS5 Pro Controller”, czyli padzie dla bardziej wymagających graczy, nad którym według plotek ma pracować Sony. Z drugiej strony możliwe, że patent już na zawsze pozostanie tylko patentem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.