PlayStation najwyraźniej szykuje się do kolejnych przejęć! Sony szuka „menadżera ds. integracji i fuzji”

PlayStation Studios

Sony Interactive Entertainment opublikowało ostatnio ofertę pracy, która wskazuje, że firma może szykować się do kolejnych przejęć studiów deweloperskich. Chodzi o stanowisko ds. integracji fuzji, które ma zajmować osoba wyróżniająca się „współpracą międzyfunkcyjną i wywieraniem wpływu w wieloaspektowym, szybko zmieniającym się środowisku”. Być może więc już wkrótce usłyszymy o kolejnych poczynaniach firmy w tej kwestii, bo o jej potencjalnych zakupach na rynku mówi się od dawna.

PlayStation przejmie kolejne studia deweloperskie?

PlayStation logo
PlayStation

Ostatnią przejętą przez Sony firmą było Firewalk Studios, które dołączyło do rodziny PlayStation w kwietniu. Wkrótce może to się zmienić, bo SiE poszukuje właśnie „menadżera ds. integracji i fuzji”.

Manager, Corporate Strategy & Development-Integration and Acceleration to nowe stanowisko. Poszukujemy doświadczonego specjalisty ds. integracji fuzji, który wyróżnia się współpracą międzyfunkcyjną i wywieraniem wpływu w wieloaspektowym, szybko zmieniającym się środowisku. Osoba ta powinna być kreatywnym rozwiązywaczem problemów i strategicznym myślicielem gotowym do odegrania kluczowej roli we wspieraniu due diligence, definiowaniu i kierowaniu strategią integracji, wspieraniu planowania i realizacji integracji oraz ścisłej współpracy z liderami transakcji, biznesu i funkcji w celu zwiększenia wartości inwestycji.

Ogłoszenie o pracę Sony Interactive Entertainment

Wiele wskazuje więc na to, że PlayStation Studios wzbogaci się o kolejne zespoły deweloperskie. Plotkuje się o tym od dawna. Ostatnio spekulowano nawet, że nasz rodzimy CD Projekt również może stać się częścią Sony, ale szybko okazało się to nieprawdą.

Być może Japończycy chcą w jakiś sposób odpowiedzieć na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, które najprawdopodobniej stanie się faktem. Trudno jednak wyobrazić sobie, żeby mieli przeprowadzić transakcję podobnych rozmiarów.

Zobacz też: Router gamingowy – najlepsze modele

Kup PlayStation 5

Tak czy inaczej, pozostaje nam czekać na jakiekolwiek oficjalne wieści. Rekrutacja najpewniej potrwa jeszcze trochę czasu, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.