Sony ogłosiło zakup Firewalk Studios! Deweloper pracuje nad sieciową grą AAA na PS5 i PC

Firewalk Studios PlayStation Studios

Przed momentem dowiedzieliśmy się, że Xbox planuje w przyszłości wydanie ogromnej gry, ale Sony w tym czasie również nie próżnuje. Rodzina PlayStation Studios wzbogaciła się bowiem o kolejnego dewelopera, a jest nim Firewalk. Twórcy rozwijają obecnie sieciowy tytuł AAA na PS5 oraz PC.

Firewalk Studios przejęte przez Sony

PlayStation Studios
PlayStation Studios

O przejęciu powstałego w 2018 roku Firewalk Studios poinformował osobiście szef PlayStation Studios Hermen Hulst. Na oficjalnym blogu całej marki wyraził on swoją ekscytację z powodu rozszerzenia współpracy z tym „utalentowanym zespołem twórców”.

Wiemy już też od jakiegoś czasu, że nowo pozyskany deweloper pracuje nad wysokobudżetową grą multiplayer, która ukaże się na PC i PS5. Być może to właśnie postępy w jej rozwoju skłoniły japońskiego giganta technologicznego do dokonania tej transakcji.

Od czasu ogłoszenia naszego partnerstwa wydawniczego z ProbablyMonsters i Firewalk w 2021 roku, nadal jesteśmy pod wrażeniem ambicji zespołu, który chce stworzyć nowoczesną grę wieloosobową, łączącą graczy w nowy i innowacyjny sposób.

Hermen Hulst

Zobacz też: Najlepsze monitory do 1000 zł

Tym samym Firewalk jest już 24. przejętą przez Sony firmą tworzącą gry. Do PlayStation Studios należą już takie tuzy gamingu jak Guerrilla Games czy Naughty Dog.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.