Sony chce wydać launcher PlayStation na PC? Znalezione pliki mogą na to wskazywać

PlayStation logo

Spider-Man Remastered na PC to istna kopalnia informacji na temat potencjalnych działań Sony! Zaledwie wczoraj informowaliśmy, jakoby firma miała w planach udostępnić usługę PlayStation Network na PC czy dodać tryb wieloosobowy do Spider-Mana Remastered. Dziś na światło dzienne wyszła kolejna rewelacja zakopana w kodzie gry o Człowieku-Pająku.

REKLAMA

Kolejnym ruchem Sony ma być wydanie launchera PlayStation na PC?

PlayStation PC
PlayStation PC

Według informacji, do których dotarł serwis VGC, w plikach gry Spider-Man Remastered na PC odnaleziono odnośniki do frazy „PlayStation PC launcher”. Prawdopodobnie następnym dużym krokiem Sony będzie właśnie uruchomienie własnego programu podobnego do chociażby Rockstar Games Launcher. Znaleziona poszlaka potwierdza, że pragnienia „niebieskich” co do zawojowania komputerów osobistych są coraz większe.

Przeczytaj też: Jakie słuchawki do PS5?

Spekulacji na temat działania domniemanego programu nie brakuje. Dużo mówi się przede wszystkim o połączeniu go z usługą PlayStation Network, to zaś może umożliwić Sony udostępnienie swojego sklepu pecetowym graczom. Mimo tego takie nieoficjalne doniesienia zawsze należy traktować z pewnym dystansem i oczekiwać więcej informacji bezpośrednio od firmy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!