PlayStation Portal celem skalperów! Domorośli inwestorzy znowu w natarciu

PlayStation Portal pepe

Przy okazji premiery PlayStation 5 dość poważnym problemem były przerwy w łańcuchach dostaw spowodowane przez pandemię. Z tego powodu dostępność konsol w sklepach była mocno utrudniona, a fakt ten postanowili wykorzystać skalperzy, którzy wykupywali ten sprzęt, aby potem sprzedawać go w zawyżonej cenie. Swoistą „powtórkę z rozrywki” możemy obserwować przy okazji PlayStation Portal, które także stało się celem wątpliwej klasy biznesmenów.

PlayStation Portal celem skalperów

PlayStation Portal oferty ebay
Oferty PlayStation Portal na eBay

Urządzenie do obsługi funkcji Remote Play od środy dostępne jest w USA, Japonii, Kanadzie oraz krajach europejskich. Zainteresowanie tym sprzętem zdaje się ogromne, bo zarówno w Stanach, jak i na Starym Kontynencie w PlayStation Direct sprzętu już nie ma. Osoby, które chciałby pokusić się o ten sprzęt bezpośrednio od producenta, witane są komunikatem o braku dostępności i zaproszeniu do odwiedzenia strony nieco później.

Ogromne zainteresowanie, a także czasowe niedobory sprzętu stały się idealną pożywką dla skalperów, którzy zaczęli wystawiać ten sprzęt na wielu portalach aukcyjnych. Wiele ofert widocznych np. w serwisie eBay oferuje PlayStation Portal za kwotę 300 dolarów, a więc o 50% więcej niż regularna cena.

Przy tym nie brak tych bardziej „odważnych” ogłoszeń, gdzie sprzęt wystawiono za 400 lub nawet 1325 funtów. Co ciekawe (a raczej niepokojące) oferty, w których wyceniono urządzenie na ok. 250-290 dolarów cieszą się sporym zainteresowaniem, nabijając kieszenie domorosłym inwestorom.

Przeczytaj też: Gry multiplayer na telefon

Nie wiadomo jak długo PlayStation Portal będzie towarem deficytowym, dając skalperom możliwości sporego wzbogacania się. Warto mieć nadzieję, że Sony dość szybko dostarczy jak najwięcej urządzeń, tak aby każdy zainteresowany mógł cieszyć się jego możliwościami.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem PlayStation Portal, to koniecznie sprawdźcie dostępność tego sprzętu w polskich sklepach. Tam jest ono nadal wyceniane na 999 zł.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.