PlayStation Portal może dostać opcję streamingu w chmurze! Sony potwierdza, że technicznie to możliwe

PlayStation Portal

PlayStation Portal jest już dostępne do zamówienia w preorderze, a konsole powinny dotrzeć do pierwszych nabywców już jutro. Tymczasem Sony już rozważa dalsze kroki w celu rozwoju urządzenia. Jak się okazało, te może w przyszłości dostać opcję bezpośredniego streamowania gier w chmurze.

PlayStation Portal z bezpośrednim streamingiem w chmurze? Sony: to możliwe

Zwiastun PlayStation Portal

PlayStation Portal nadal wzbudza spore kontrowersje. Obecnie konsola jest w stanie odtwarzać gry z PS5 i nie ma opcji bezpośredniego streamingu z chmury, ale wkrótce może to ulec zmianie.

O całej sprawie poinformował portal Wccftech. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że w rozmowie z AV Watch technologiczną zdolność PS Portal do streamingu potwierdził Hideaki Nishino – wiceprezes Sony.

Remote Play oraz streaming w chmurze różnią się wyłącznie lokalizacją serwera. Sony na razie pozostaje skupione tylko na tym pierwszym, ale w przyszłości zastanowi się nad rozszerzeniem funkcji swojego handhelda.

Taka opcja z pewnością byłaby bardzo przydatna. Jak na razie bowiem PS Portal wydaje się – biorąc pod uwagę także jego cenę – urządzeniem o dosyć ograniczonych możliwościach.

Zobacz też: Gry postapokaliptyczne

Na końcu wspomnijmy, że Nishino dodał jeszcze, iż PlayStation Portal nie jest do końca przenośnym następcą PS Vita. Przyznał jednak, że najnowsze urządzenie Sony „wykonuje jedno zadanie i robi to wyjątkowo dobrze”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.