PlayStation Portal vs Nintendo Switch, Steam Deck i Asus ROG Ally. Konsola jest dosyć sporych rozmiarów

PlayStation Portal Steam Deck Nintendo Switch Asus ROG Ally

Zapowiedziane w sierpniu tego roku PlayStation Portal to kontrowersyjny projekt. Konsola służy tylko do uruchamiania gier w chmurze, a do jej działania jest wymagane PS5. Teraz okazuje się też, że w porównaniu do podobnych urządzeń, jej rozmiary są dosyć znaczne.

Porównanie wymiarów PlayStation Portal, Nintendo Switch, Steam Deck i Asus ROG Ally

Jak widać na powyższym obrazku, PlayStation Portal jest sporą konsolą. Widać to zwłaszcza w porównaniu z Nintendo Switch i Asus ROG Ally – w przypadku Steam Decka można natomiast uznać, że rozmiary są dosyć podobne.

Pi razy drzwi wydaje się, że całość sumuje się na półtora kontrolera DualSense. Daje to więc do myślenia, czy rozgrywkę na tym handheldzie będzie można uznać za komfortową.

Najprawdopodobniej przekonamy się o tym już wkrótce. Preordery na PlayStation Portal są już bowiem dostępne od 15 września w wybranych krajach, więc można założyć, że niedługo konsola trafi do sprzedaży w Polsce.

Zobacz też: Ranking telewizorów 50 cali

Przypomnijmy, że Sony poinformowało o dacie jej premiery pod sam koniec wakacji. Dzięki temu wiemy, że PlayStation Portal trafi na półki sklepowe 15 listopada.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.