Nowy „handheld” Sony z terminem premiery? PlayStation Project Q ma zadebiutować późną jesienią

PlayStation Project Q

Ostatni pokaz PlayStation Showcase ujawnił nowy projekt Sony – „handheld”, który pozwoli nam grać w gry z PS5 na dedykowanym, przenośnym urządzeniu. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się, że zadebiutuje ono jeszcze w 2023 roku. Teraz Tom Henderson ujawnił, że stanie się to konkretniej późną jesienią.

Premiera PlayStation Project Q w listopadzie 2023 roku?

Currently scheduled to release mid-late November 2023.

— Tom Henderson (@_Tom_Henderson_) May 25, 2023

Currently scheduled to release mid-late November 2023.

— Tom Henderson (@_Tom_Henderson_) May 25, 2023

Podczas PlayStation Showcase dowiedzieliśmy się, że Project Q pojawi się na rynku w 2023 roku. Tom Handerson nieco doprecyzował tę datę, dodając dziś, że datę premiery urządzenia planuje się obecnie na połowę lub końcówkę listopada.

Przypomnijmy, że Project Q to nie samodzielny handheld. Zamiast tego Sony zdecydowało się przygotować urządzenie dedykowane do grania w gry z PS5, więc posiadanie tej konsoli będzie wymagane do jego poprawnego działania.

Nie ulega wątpliwości, że fani „Niebieskich” liczyli na nieco więcej. Od wczorajszej nocy nieco wyśmiewają oni Project Q porównując go do kontrolera znanego nam z Nintendo Wii U, który zadebiutował dekadę temu.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

8-calowe urządzenie jest też krytykowane za sam wygląd. Zdaniem wielu graczy nie jest on zbyt przyciągający, a konsola wygląda wprost niczym telefon z przymocowanymi uchwytami od kontrolera.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.