Nowy „handheld” Sony z terminem premiery? PlayStation Project Q ma zadebiutować późną jesienią

PlayStation Project Q

Ostatni pokaz PlayStation Showcase ujawnił nowy projekt Sony – „handheld”, który pozwoli nam grać w gry z PS5 na dedykowanym, przenośnym urządzeniu. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się, że zadebiutuje ono jeszcze w 2023 roku. Teraz Tom Henderson ujawnił, że stanie się to konkretniej późną jesienią.

Premiera PlayStation Project Q w listopadzie 2023 roku?

Podczas PlayStation Showcase dowiedzieliśmy się, że Project Q pojawi się na rynku w 2023 roku. Tom Handerson nieco doprecyzował tę datę, dodając dziś, że datę premiery urządzenia planuje się obecnie na połowę lub końcówkę listopada.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przypomnijmy, że Project Q to nie samodzielny handheld. Zamiast tego Sony zdecydowało się przygotować urządzenie dedykowane do grania w gry z PS5, więc posiadanie tej konsoli będzie wymagane do jego poprawnego działania.

Nie ulega wątpliwości, że fani „Niebieskich” liczyli na nieco więcej. Od wczorajszej nocy nieco wyśmiewają oni Project Q porównując go do kontrolera znanego nam z Nintendo Wii U, który zadebiutował dekadę temu.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

8-calowe urządzenie jest też krytykowane za sam wygląd. Zdaniem wielu graczy nie jest on zbyt przyciągający, a konsola wygląda wprost niczym telefon z przymocowanymi uchwytami od kontrolera.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2329 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.