Sony chce tworzyć więcej perełek jak Stray. Firma poszukuje utalentowanych studiów z potencjałem

India Hero Project

Rodzina PlayStation stale powiększa się o nowe studia. Sony otworzyło specjalną grupę — PlayStation Indies, która ma na celu umożliwienie mniejszym twórcom tworzenie gier specjalnie dla konsol od Japończyków. Nie są to jednak jedyne działania korporacji, gdyż po raz kolejny ruszyli z programem Hero Project — tym razem w Indiach.

India Hero Project, czyli ukłon w stronę mniejszych studiów deweloperskich

Our team is taking what it's learned from the China Hero Project and now applying it to India. Welcome the India Hero Project.https://t.co/ZLl67Z5Srn pic.twitter.com/yrEBYnZP0f

— Christian Svensson (@chrissvensson) May 9, 2023

Our team is taking what it's learned from the China Hero Project and now applying it to India. Welcome the India Hero Project.https://t.co/ZLl67Z5Srn pic.twitter.com/yrEBYnZP0f

— Christian Svensson (@chrissvensson) May 9, 2023

Sony stale rozwija coraz to nowsze projekty, a szef PlayStation Indies, w ostatnim wywiadzie poinformował, że musieli anulować wiele gier, gdyż chcą oferować graczom tylko te najlepsze. Nie da się ukryć, że gry indie cieszą się sporą popularnością, a Stray było jedną z ciekawszych pozycji, jaką mogliśmy ogrywać w 2022 roku. Tymczasem w kwietniu ruszyła kolejna edycja programu Hero Project, która ma na celu odkrycie mniejszych studiów oraz pomoc w wydaniu gier.

Po raz kolejny Sony zawitało do Azji w poszukiwaniu zespołów z ciekawymi projektami. Pierwsza edycja odbyła się w Chinach. Dzięki China Hero Project powstało 13 gier, a 14 ma zaplanowaną premierę na 3 kwartał 2023 roku. Tegoroczna edycja programu ma miejsce w Indiach i mogą się do niej zgłaszać wszystkie legalnie zarejestrowane, indyjskie studia. Deweloperzy, którzy zakwalifikują się do projektu, mogą liczyć na:

  • Wsparcie i mentoring ze strony Sony Interactive Entertainment
  • Dostęp do zasobów Sony Interactive Entertainment
  • Pomoc finansową
  • Możliwość budowania własnej marki
  • Publikacje gry przez Sony

Jak możemy przeczytać w oficjalnej zapowiedzi programu:

„PlayStation jest zaangażowane w rozwój i poszukiwanie zdolnych deweloperów na całym świecie, a program India Hero Project ma nam to ułatwić. Poprzez mentoring, szkolenia i inwestycje PlayStation chce zaprezentować niesamowite talenty pojawiające się tym razem w Indiach”.

Zobacz też: Najlepsze mikrofony do nagrywania

Niewątpliwie jest to bardzo ciekawa możliwość dla mniejszych studiów, aby móc zaprezentować swoje projekty.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.