Legenda PlayStation o działach Sony. „Musieliśmy anulować wiele gier”

Sony PlayStation logo

Nie da się ukryć, że największą zaletą konsoli od Sony jest ilość ekskluzywnych gier. Na PlayStation otrzymaliśmy w zeszłym roku takie tytuły jak, chociażby God of War Ragnarok, Gran Turismo 7, czy Horizon Forbidden West. Do graczy trafiają tylko najlepsze tytuły, o czym wspominał Shuhei Yoshida, czyli szef PlayStation Indies w ostatnim wywiadzie dla The Guardian.

Shuhei Yoshida opowiada o procesie realizacji gier na PlayStation

State of Play – Final Fantasy XVI gameplay

Shuhei Yoshida, szef działu odpowiedzialnego za gry niezależne w ramach oferty PlayStation, rozmawiał niedawno z redakcją The Guardian. Podzielił się on swoją opinią na temat gier usług, ale także opowiedział o procesie realizacji gier na konsole Sony. Podczas rozmowy zdradził:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

„PlayStation otrzymuje wiele pomysłów na gry i wiele z nich się nie udaje. Robimy prototyp, oceniamy i decydujemy czy poświęcać na projekt czas oraz zasoby czy zatrzymujemy cały proces. Anulujemy wiele gier, ale zazwyczaj staram się przekonać dewelopera i uchronić go przed utknięciem w danym pomyśle. Zwykle pracujemy z ludźmi, którzy mają rewelacyjne pomysły, kochamy ich, dlatego zatrzymanie lub anulowanie gry jest trudne. Zawsze staram się im pomóc tyle ile mogę”.

Shuhei Yoshida

Jak podkreślił Yoshida, Sony chce realizować tylko najlepsze projekty – takie, które osiągną sukces sprzedażowy i zachwycą graczy. Zespoły należące do rodziny PlayStation stałe pracują aby poprawiać swoje tytuły, jak chociażby Guerrilla Games, które ulepsza swój silnik.

Zobacz też: Tani PS Plus

Natomiast już w najbliższym czasie możemy otrzymać oficjalne ogłoszenie PlayStation Showcase, podczas którego zostaną pokazane kolejne gry, najprawdopodobniej m.in. Spider-Man 2.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.