PlayStation VR 2 bez wstecznej kompatybilności. Sony chce zapewnić prawdziwe wrażenia nowej generacji

PlayStation VR 2

Na temat PlayStation VR 2 mówiło się już od dłuższego czasu. W sierpniu Sony dość niespodziewanie zdradziło termin premiery swojego nowego sprzętu. Wcześniej firma potwierdziła, że nowa odsłona gogli do wirtualnej rzeczywistości otrzyma aż 20 gier na start. Wczoraj jednak korporacja ogłosiła bardzo złe wieści, wzbudzając tym samym spore rozczarowanie wśród wielu osób, które czekają na to akcesorium.

REKLAMA

PlayStation VR 2 ma być bardziej zaawansowane technicznie niż pierwowzór

Confirmed on Sony's Official PlayStation Podcast: PSVR games are not compatible with PSVR2

(Around 29:10)https://t.co/4BBjwlwitR pic.twitter.com/Dx4AWj3QYg

— Nibel (@Nibellion) September 16, 2022

Confirmed on Sony's Official PlayStation Podcast: PSVR games are not compatible with PSVR2

(Around 29:10)https://t.co/4BBjwlwitR pic.twitter.com/Dx4AWj3QYg

— Nibel (@Nibellion) September 16, 2022

Podczas podcastu PlayStation Blog wiceprezes ds. Platform Experience — Hideaki Nishino — zdradził, że gry na PSVR nie będą kompatybilne z PSVR 2. Mężczyzna wytłumaczył, że nowe gogle od Sony zaprojektowane zostały tak, aby zagwarantować „nowej generacji wrażenia VR”. W opinii Nishino PSVR 2 ma posiadać bardziej zaawansowane funkcje, które wymagają od deweloperów gier zupełnie innego podejścia niż w przypadku oryginalnego PSVR.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

Nie są to zbyt dobre wieści dla wszystkich zainteresowanych zestawem, którzy liczyli, że dotychczas zakupione gry będą uruchamiać się na nowym sprzęcie VR od Sony. W opinii wielu graczy, którzy zdecydowali się zakupić pierwszą odsłonę gogli od japońskiego giganta, jest to absolutnie niezrozumiała i rozczarowująca decyzja. Na koniec przypominamy, że PlayStation VR 2 zadebiutować ma „w pierwszych miesiącach 2023 roku”.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!