PlayStation VR2 może nie sprzedawać się zbyt dobrze. Sony dostosowuje swoje oczekiwania

PlayStation VR2

Premiera PlayStation VR2 zbliża się wielkimi krokami. Sony zapowiedziało już dziesiątki gier na nową platformę i regularnie zachęca fanów wirtualnej rzeczywistości do zakupu sprzętu w przedsprzedaży. Zainteresowanie graczy najwyraźniej nie jest jednak aż tak duże.

REKLAMA

Słaba sprzedaż PlayStation VR2?

Zapowiedź PlayStation VR2

O potencjalnych problemach Sony informuje w najnowszym raporcie Bloomberg. Redakcja twierdzi, że wysoka cena utrudnia dotarcie do większej liczby graczy i Japończycy nie sprzedają wiele preorderów.

Sony zostało w rezultacie zmuszone do skorygowania swoich oczekiwań. Wcześniej firma zakładała stworzenie dwóch milionów modeli, które trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2023 roku. Teraz ta liczba spadła do zaledwie jednego miliona, a dziennikarze sugerują, że półtora miliona PS VR2 trafi na rynek do końca kolejnego roku finansowego.

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

W porównaniu ze swoją konkurencją PlayStation VR2 wypada bardzo solidnie. Widać również bardzo duży postęp od pierwszych gogli Sony. Wysoka cena może jednak skutecznie zniechęcać do zakupu bardzo wielu graczy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!