Sąd odrzucił pozew graczy! Nie udało im się zablokować przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Microsoft Xbox + Activision Blizzard

Pozew graczy został złożony przez… graczy, którzy chcieli zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Pierwsza skarga została odrzucona, ale w ostatnią sobotę złożono w tej sprawie nadzwyczajny wniosek do Sądu Najwyższego USA. On także został finalnie oddalony.

Pozew graczy przeciw przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft odrzucony

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Sędzia Sądu Najwyższego USA Elena Kagan odrzuciła sobotni wniosek graczy, którzy chcieli zablokować fuzję Activision Blizzard i Microsoftu. W argumentacji swojego pozwu twierdzili oni, że transakcja powinna zostać czasowo wstrzymana do momentu próby odwołania się przez FTC do sądu okręgowego.

Podobnie jak najwyższa instancja, tak koniec końców i sąd okręgowy odrzucił jednak wniosek amerykańskiej organizacji. W ten sposób pozew graczy nie miał zbytnio podwalin prawnych, aby zostać rozpatrzonym pozytywnie.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku grupa graczy chciała zablokować transakcję ze względu na jej wpływ na ograniczenie konkurencji lub stworzenie monopolu, co naruszyłoby jedną z amerykańskich ustaw.

Zobacz też: Router gamingowy – najlepsze modele

Kup Xbox Series S

Tak czy inaczej, ostatnią „przeszkodzą” na drodze do przejęcia wydawcy Call of Duty przez Xboxa jest teraz brytyjskie FTC. Wiele wskazuje na to, że cała sprawa będzie procedowana na Wyspach jeszcze przez dłuższą chwilę.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.