Przejęcie Activision Blizzard zablokują gracze? Fani pozwali Microsoft

Activision Blizzard

W ostatnich miesiącach głównie Sony próbowało usilnie zatrzymać przejęcie Activision Blizzard. FTC ma spore obawy o przyszłość branży gier wideo, ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, a teraz do dyskusji wkroczyła jeszcze jedna grupa osób – gracze.

Gracze próbują zatrzymać przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Microsoft Activision Blizzard
Xbox x Activision Blizzard

Spora grupa graczy złożyła ostatnio pozew antymonopolowy przeciwko Microsoftowi. Ich zdaniem po historycznym zakupie Activision Blizzard firma zyskałaby ogromną przewagę na rynku, co potencjalnie mogłoby wpłynąć na ceny gier oraz rozwój konkurencji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oświadczenie w tej sprawie wydał już Microsoft na łamach Bloomberg Law. Krótko stwierdzają w nim, że po przejęciu Activision Blizzard konkurencja będzie jeszcze większa, a firma będzie starać się dostarczać jak najwięcej gier na różne platformy.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS4

Nie jest to pierwszy pozew, który złożono przeciwko Microsoftowi w ostatnim czasie. Amerykańska korporacja jest teraz na ustach większości graczy i cały świat patrzy, jak rozwinie się dalej ta sytuacja. Jak widać na powyższym przykładzie, niektórzy podzielają opinię Sony i nie wierzą w dobre intencje Microsoftu.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.