Przejęcie Activision Blizzard zablokują gracze? Fani pozwali Microsoft

Activision Blizzard

W ostatnich miesiącach głównie Sony próbowało usilnie zatrzymać przejęcie Activision Blizzard. FTC ma spore obawy o przyszłość branży gier wideo, ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, a teraz do dyskusji wkroczyła jeszcze jedna grupa osób – gracze.

Gracze próbują zatrzymać przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Microsoft Activision Blizzard
Xbox x Activision Blizzard

Spora grupa graczy złożyła ostatnio pozew antymonopolowy przeciwko Microsoftowi. Ich zdaniem po historycznym zakupie Activision Blizzard firma zyskałaby ogromną przewagę na rynku, co potencjalnie mogłoby wpłynąć na ceny gier oraz rozwój konkurencji.

Oświadczenie w tej sprawie wydał już Microsoft na łamach Bloomberg Law. Krótko stwierdzają w nim, że po przejęciu Activision Blizzard konkurencja będzie jeszcze większa, a firma będzie starać się dostarczać jak najwięcej gier na różne platformy.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS4

Nie jest to pierwszy pozew, który złożono przeciwko Microsoftowi w ostatnim czasie. Amerykańska korporacja jest teraz na ustach większości graczy i cały świat patrzy, jak rozwinie się dalej ta sytuacja. Jak widać na powyższym przykładzie, niektórzy podzielają opinię Sony i nie wierzą w dobre intencje Microsoftu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z