Premiera Forspoken ponownie opóźniona. Nie zagramy w tym roku

Forspoken

Pierwotnie Forspoken miało zadebiutować 24 maja 2022 roku, ale premiera gry została potem opóźniona na 11 października. Niestety dzisiaj dowiedzieliśmy się, że produkcja zaliczyła kolejną obsuwę. Nie jest to przesadnie duże przesunięcie, ale w tym roku już nie zagramy.

Premiera Forspoken z kolejnym poślizgiem

An update on #Forspoken. pic.twitter.com/sRLvXX2kjS

— Forspoken (@Forspoken) July 6, 2022

An update on #Forspoken. pic.twitter.com/sRLvXX2kjS

— Forspoken (@Forspoken) July 6, 2022

Twórcy Forspoken przekazali za pomocą Twittera, że premiera gry została opóźniona na 24 stycznia 2023 roku. Jest to „strategiczna decyzja”, która wyklarowała się w dyskusji z kluczowymi partnerami. Jednocześnie deweloper zapewnił, że wszystkie elementy gry są już ukończone i obecnie są wykonywane jedynie ostatnie szlify.

Przeczytaj też: Dysk do PS5 — najlepsze modele

Forspoken zadebiutuje na PC oraz PlayStation 5, gdzie ekrany ładowania mają trwać ledwie sekundę. Nie do końca wiadomo, czym jest „strategiczna decyzja”, ale zapewne chodzi tu o rywalizację z innymi wielkimi październikowo-listopadowymi premierami (m.in. God of War Ragnarok). Byłoby to dość zrozumiałe, wszak nowe IP nie ma szans w bezpośredniej konkurencji z markami z wieloletnią historią.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.