Fatshark adresuje problemy Warhammer 40,000: Darktide. Twórcy przepraszają i opóźniają premierę na Xbox

Warhammer 40000 Darktide

Warhammer 40,000: Darktide zadebiutował 30 listopada 2022 roku. Gra zebrała solidne recenzje, sprzedała się dobrze dzięki listopadowej kampanii marketingowej, ale z czasem zaczęły się poważne problemy.

Premiera Warhammer 40,000: Darktide na Xbox opóźniona

pic.twitter.com/QdzJskxqvI

— Warhammer 40K: Darktide (@Darktide40K) January 24, 2023

pic.twitter.com/QdzJskxqvI

— Warhammer 40K: Darktide (@Darktide40K) January 24, 2023

Aktualny stan Darktide doskonale podsumowuje średnia ocen na Steamie. Z ponad 50 tysięcy recenzji tylko 55% jest pozytywna, a przez ostatnie trzydzieści dni zaledwie 33% osób w ciepłych słowach wypowiedziało się na temat nowej gry Fatshark.

Twórcy zaadresowali wreszcie ten temat i zapowiedzieli zmiany. Przyznali, że nie spełnili oczekiwań graczy, postanowili wstrzymać wypuszczanie płatnych przedmiotów kosmetycznych i skupić się wyłącznie na wzbogaceniu gry o nową zawartość i dopracowanie istniejących systemów. W związku z tym później nastąpi premiera na Xbox Series X|S.

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Vermintide 2 ostatecznie stało się bardzo dobrą, bogatą w różne klasy i mechaniki grą. Podobny los może spotkań Warhammer 40,000: Darktide. Gracze muszą niestety uzbroić się w cierpliwość i poczekać na rozwiązania największych problemów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z