Fatshark adresuje problemy Warhammer 40,000: Darktide. Twórcy przepraszają i opóźniają premierę na Xbox

Warhammer 40000 Darktide

Warhammer 40,000: Darktide zadebiutował 30 listopada 2022 roku. Gra zebrała solidne recenzje, sprzedała się dobrze dzięki listopadowej kampanii marketingowej, ale z czasem zaczęły się poważne problemy.

Premiera Warhammer 40,000: Darktide na Xbox opóźniona

Aktualny stan Darktide doskonale podsumowuje średnia ocen na Steamie. Z ponad 50 tysięcy recenzji tylko 55% jest pozytywna, a przez ostatnie trzydzieści dni zaledwie 33% osób w ciepłych słowach wypowiedziało się na temat nowej gry Fatshark.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórcy zaadresowali wreszcie ten temat i zapowiedzieli zmiany. Przyznali, że nie spełnili oczekiwań graczy, postanowili wstrzymać wypuszczanie płatnych przedmiotów kosmetycznych i skupić się wyłącznie na wzbogaceniu gry o nową zawartość i dopracowanie istniejących systemów. W związku z tym później nastąpi premiera na Xbox Series X|S.

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Vermintide 2 ostatecznie stało się bardzo dobrą, bogatą w różne klasy i mechaniki grą. Podobny los może spotkań Warhammer 40,000: Darktide. Gracze muszą niestety uzbroić się w cierpliwość i poczekać na rozwiązania największych problemów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.