Project Dragon to nowe RPG od twórców Hitmana! Gra ma trafić wyłącznie na PC i Xbox Series X|S

Xbox Logo

Pierwsze informacje o Project Dragon pojawiły się w sieci już ponad dwa lata temu. Jez Corden – znany branżowy insider i dziennikarz Windows Central – informował wówczas, że IO Interactive we współpracy z Microsoftem rozwija nowe RPG osadzone w fantastycznym świecie. W lutym tego roku duńskie studio poinformowało natomiast, że pracuje nad sieciową grą RPG o kodowej nazwie Project Fantasy. Niewykluczone jednak, że twórcy Hitmana zamierzają stworzyć dwie produkcje ze wspomnianego gatunku.

Project Dragon nie ukaże się na PlayStation 5. Nowa produkcja IO Interactive będzie ekskluzywną grą dla Microsoftu

W związku ze sprawą dotyczącą przejęcia Activision Blizzard Federalna Komisja Handlu przedstawiła wiadomości mailowe (dzięki GamingBolt), z których jasno wynika, że Project Dragon znajduje się w produkcji i zmierza wyłącznie na PC i Xbox Series X|S. Nadchodząca gra IO Interactive określana jest natomiast jako shooter RPG, ale na oficjalną prezentację gry, a także jej premierę z pewnością będzie trzeba nieco poczekać.

Informacje, że Project Dragon powstaje we współpracy z Microsoftem, oczywiście sugerowały, że gra ukaże się wyłącznie na PC i konsolach Xbox. Deweloperzy ze studia IO Interactive do tej pory nie podzielili się jednak żadnymi szczegółami na temat wspomnianego tytułu.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Kup Xbox Series X

IO Interactive pracuje obecnie również nad Project 007, czyli nową grą skierowaną do miłośników Jamesa Bonda. Z raportu finansowego z sierpnia 2022 roku wynika natomiast, że nowe gry duńskiego studia zadebiutują na rynku najwcześniej po 1 kwietnia 2025 roku. Gracze zainteresowani nowymi produkcjami twórców Hitmana muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.