Project Leonardo ma oficjalną nazwę! Sony przedstawia urządzenie do PS5 dla niepełnosprawnych graczy

Kontroler Access

Sony zapowiedziało w styczniu tego roku Project Leonardo, czyli „wysoce konfigurowalny” kontroler dla PlayStation 5 stworzony z myślą o niepełnosprawnych graczach. Dzisiaj natomiast japońska firma podzieliła się kolejnymi informacjami na temat wspomnianego urządzenia. Pad otrzymał bowiem oficjalną nazwę, a korporacja podzieliła się dodatkowo nowymi szczegółami i zdjęciami.

Sony dzieli się nowymi informacjami i fotografiami przedstawiającymi Kontroler Access do PlayStation 5

Okazuje się, że Project Leonardo zadebiutuje na rynku jako Kontroler Access. Niestety japońska firma nie ujawniła, kiedy „wysoce konfigurowalny” kontroler dla PlayStation 5 trafi do sprzedaży. Wciąż nie jest znana również cena urządzenia. W powyższej galerii znajdziecie natomiast udostępnione przez Sony zdjęcia, które pozwalają dokładnie przyjrzeć się wspomnianemu urządzeniu.

We wpisie na oficjalnym blogu PlayStation japońska firma informuje, że Kontroler Access powstaje we współpracy z ekspertami ds. ułatwień dostępu. Sony zapowiada, że pad stworzony z myślą o niepełnosprawnych graczach będzie zawierał „szeroką gamę wymiennych nakładek na przyciski” oraz drążki, które pozwolą użytkownikom tworzyć różne układy najlepiej odpowiadające ich potrzebom.

Kontroler Access będzie mógł być używany na płaskich powierzchniach i obracany o 360 stopni. Nic nie będzie stało również na przeszkodzie, by przymocować wspomnianego pada do uchwytu AMPS lub statywu. Użytkownicy otrzymają także możliwość regulacji odległości drążka analogowego od urządzenia.

PlayStation Accessibility – materiał wideo zawierający wypowiedzi deweloperów

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Ponadto Sony opublikowało specjalny materiał wideo poświęcony ułatwieniom dostępu. W trwającym blisko 7 minut filmiku pojawiają się m.in. przedstawiciele Sony Santa Monica, Insomniac Games oraz Naughty Dog, którzy opowiadają o opcjach wprowadzanych do nowych gier, które ułatwiają rozgrywkę osobom z różnego rodzaju ograniczeniami.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.