Kolejny kraj zaakceptował przejęcie Activision Blizzard! Transakcja coraz bliżej szczęśliwego końca

Microsoft Activision Blizzard Johanesburg RPA

W ostatnim czasie uwagę graczy oraz branżowych obserwatorów przyciągnął proces mający na celu zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Na ostateczny werdykt amerykańskiego sądu będziemy musieli jeszcze poczekać, jednak w międzyczasie zakup ten został zaakceptowany na kolejnym rynku. Wszystko wskazuje na to, że finalizacja całej transakcji jest coraz bliżej.

Południowoamerykański Trybunał ds. Konkurencji bezwarunkowo akceptuje przejęcie Activision Blizzard

Zgodnie z najnowszymi informacjami Południowoafrykański Trybunał ds. Konkurencji postanowił zaakceptować proces przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Urzędnicy zasiadający w tymże urzędzie nie widzą żadnych przeciwwskazań, które mógłby przemawiać za zablokowaniem zakupu i dlatego też decyzja została podjęta bezwarunkowo.

Na moment pisania tego newsa trybunał nie opublikował jeszcze uzasadnienia swojej decyzji, jednak na oficjalnej stronie urzędu widnieje informacja, że wydarzy się to w „odpowiednim czasie”.

Przeczytaj też: Gry hack’n’slash

Kup Xbox Series X

Dzięki tej decyzji RPA dołącza do puli dokładnie 39 krajów, które nie widzą przeszkód w tym, aby Activision Blizzard stał się częścią Microsoftu. Ostatecznie formalności związane tą transakcją są coraz bliżej końca i bardzo możliwe, że już wkrótce gigant z Redmond będzie mógł ostatecznie ogłosić połączenie z wydawcą m.in. serii Call of Duty.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.