KE dokładniej zbada przejęcie Activision Blizzard Microsoft. Szykuje się kolejne opóźnienie?

Xbox Activision

Na początku października informowaliśmy, że Komisja Europejska rozpoczęła analizę umowy przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Wówczas organ ten wyznaczył 8 listopada jako tymczasowy termin na podjęcie decyzji w tej sprawie. Bardzo możliwe, że dochodzenie to jednak znacznie się wydłuży.

Microsoft rzekomo nie dostarczył Komisji Europejskiej żadnych „zobowiązań, które miałyby załagodzić obawy”

Microsoft Xbox + Activision Blizzard
Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Komisja Europejska od momentu zgłoszenia rozpoczęła już wstępne dochodzenie w sprawie tej transakcji i podobno pytała konkurentów rynkowych Microsoftu o jego „aktywność w grach w chmurze i czy może potencjalnie odmówić dostępu do Call of Duty na innych platformach”. Według raportu portalu Politico Microsoft miał czas do północy 31 października na dostarczenie „zobowiązań mających załagodzić obawy” europejskiego organu, jednak rzekomo firma postanowiła specjalnie tego nie robić. W związku z tym KE powinna rozpocząć dogłębniejszą analizę przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, jednak urząd musi ogłosić taki zamiar do 8 listopada 2022 roku.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS3 dla dzieci

Zapewne decyzja KE o poszerzeniu dochodzenia zostanie oficjalnie ogłoszona w przeciągu kilku najbliższych dni. Mając to wszystko na uwadze, warto w tym miejscu przypomnieć, że Phil Spencer podczas jednego z ostatnich wywiadów stwierdził, że jest pewny przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, a dyskusje na ten temat uznaje za „sprawiedliwe i uzasadnione”.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z