Komisja Europejska przyjrzy się sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Xbox Activision

Temat zakupu Activision Blizzard przez Microsoft jest bez wątpienia jednym z najgłośniejszych tematów bieżącego roku. W związku z dość dużym znaczeniem tego przedsięwzięcia liczne organy nadzorujące z całego świata dokładnie przyglądają się tej sprawie pod wieloma aspektami. Teraz za dokładną analizę tej transakcji wzięła się także Komisja Europejska.

REKLAMA

Wstępny termin decyzji Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Activision Blizzard

Microsoft Activision Blizzard Komisja Europejska
Strona Komisji Europejskiej

Komisja Europejska w piątkowym zgłoszeniu potwierdziła, że rozpoczęła pracę nad analizą przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft i wyznaczyła tymczasowy termin na podjęcie decyzji na 8 listopada 2022 roku. W najbliższych tygodniach organ nadzorujący UE dokładnie zbada umowę pod wieloma aspektami w ramach tzw. fazy pierwszej. Celem tego jest wydanie orzeczenia, czy połączenie dwóch tak dużych firm negatywnie wpłynie na rynek.

Jeśli w wyniku analizy Komisja Europejska będzie miała zastrzeżenia względem tej transakcji, wówczas urzędnicy rozpoczną zapewne rozszerzone dochodzenie podobne do tego przeprowadzanego przez brytyjski urząd CMA. Według Financial Times (dzięki VGC) organy regulacyjne i inne osoby związane z tą sprawą spodziewają się „długiego śledztwa UE”.

Przeczytaj też: Najlepsze mody do GTA 5

Trzeba pamiętać, że zadeklarowany termin na podjęcie decyzji nie jest ostateczny i może ulec on zmianie. Pozostaje mieć nadzieję, że Komisja Europejska, nawet jeśli zdecyduje się przełożyć ogłoszenie wyroku, to nie będzie to zbyt odległa data.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!