Prezes Microsoftu o przejęciu Activision Blizzard. „Teraz będziemy jednym z największych wydawców gier”

Microsoft Xbox + Activision Blizzard

Trwająca wiele miesięcy epopeja na temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft niedawno się zakończyła. Transakcja została sfinalizowana, a amerykański wydawca i producent gier jest już w rękach „Giganta z Redmond”. Znaczenie umowy podsumował w ostatnim wywiadzie prezes Microsoftu Satya Nadella.

Satya Nadella komentuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Activision Blizzard Xbox
Activision Blizzard + Xbox

Prezes Microsoftu udzielił ostatnio wywiadu portalowi Business Insider. Rozmowa jest długa i skupia się na wielu obszarach działalności Microsoftu, ale graczy zainteresuje najbardziej temat Activision Blizzard.

Satya Nadella został bowiem zapytany, dlaczego transakcja była aż tak ważna. Jego odpowiedź skupiła się wokół rosnącego potencjału branży gier.

Nadella podkreślił również, że zmienia się sposób tworzenia gier – i to niezależnie od platformy, na jaką powstają. Zakup Activision Blizzard pozwoli więc Microsoftowi na jeszcze większe możliwości w tym sektorze rynku.

Sposób tworzenia i dostarczania gier zmienia się radykalnie. Niezależnie od tego, czy chodzi o urządzenia mobilne, konsole, komputery PC, czy nawet chmurę. Z niecierpliwością czekamy więc na dalsze podwojenie naszych wysiłków zarówno jako producenta gier, jak i wydawcy. Teraz będziemy jednym z największych wydawców gier, a także firmą, która tworzy dla nich platformy.

Satya Nadella

Co ciekawe, prezes Microsoftu wspomniał również o tworzeniu „platform” dla innych deweloperów oraz wydawców gier. Możemy domyślać się, że chodzi tu o dalszy rozwój Microsoft Store i naturalnie abonamentu Xbox Game Pass, który oferuje graczom wiele tytułów stworzonych przez niezależne firmy.

Zobacz też: Gry podobne do Uncharted

Warto wspomnieć także o szeregu marek należących do Activision Blizzard, które bezpośrednio wzmocniły i tak już ogromne portfolio Xboxa. Game Pass ma więc zdecydowanie potencjał, aby pozostawić resztę konkurentów z obszaru usług subskrypcyjnych gier daleko w tyle.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.