Analitycy są przekonani, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft dojdzie do skutku

microsoft activision blizzard

Wczoraj informowaliśmy, że o wstępnym raporcie brytyjskiego organu regulacyjnego CMA, według którego przejęcie Activsion Blizzard przez Microsoft może zaszkodzić graczom. Urzędnicy wystosowali nawet specjalne pismo zawierające środki zaradcze, w którym rekomendowali producentowi Xboxów, aby przejęcie odbyło się jednak bez segmentu zajmującego się tworzeniem i wydawaniem gier z serii Call of Duty, wówczas taka transakcja byłaby możliwa. Najnowsze raporty analityków wskazują jednak, że gigant z Redmond nie musi się niczego obawiać, a urzędy blokujące fuzje są na przegranej pozycji.

Według analityków CMA oraz FTC nie mają argumentów prawnych, które pozwoliłby zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

activision blizzard microsoft
Activision Blizzard, Microsoft

W notce wystosowanej dla inwestorów, przygotowanej przez analityków Wedbush znalazły się informacje według którch środki zaradcze proponowane przez CMA są „niepoważne”, a ich nierealistyczny charakter jest „wyraźnym sygnałem, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft jest bliskie realizacji”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Analitycy wskazują, że zarówno CMA, jak i amerykańskie FTC są na przegranej pozycji, ponieważ nie posiadają żadnych argumentów prawnych, które pozwalałby zablokować ten zakup.

Co więcej, dotychczasowe próby mające na celu opóźnić lub całkowicie zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft są jedynie grą na czas, która ma na celu uzyskać pewne ustępstwa, zanim umowa zostanie zaakceptowana przez sądy.

Warto wspomnieć, że w notce dla inwestorów nie poruszono w ogóle kwestii Unii Europejskiej, która niedawno wysłała do Microsoftu ostrzeżenie antymonopolowe. Według niektórych źródeł gigant z Redmond miał już w listopadzie 2022 roku przedstawić unijnym urzędnikom specjalny pakiet zobowiązań, który miał pomóc w zaakceptowaniu tej umowy.

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł — jaką kupić?

Analitycy spodziewają się, że cały proces przejęcia — mimo obecnych trudności — ostatecznie dojdzie do skutku w terminie nie dalszym niż „połowa maja” bieżącego roku. Warto jednak przypomnieć, że są to wyłącznie prognozy bazujące na obecnym stanie rzeczy, więc naturalnie nie biorą pod uwagę czynników, które mogą wydarzyć się w przyszłości. Mimo tego Microsoft może być coraz pewniejszy przejęcia Activision Blizzard.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.