Darmowa aktualizacja Resident Evil 7 nie jest darmowa dla użytkowników PS Plus Collection

Resident Evil 7

W nocy z poniedziałku na wtorek zapowiedziano i udostępniono next-genowe aktualizacje dla Resident Evil 2, 3 oraz 7. Capcom zdecydował się wydać uaktualnienia całkowicie za darmo dla wszystkich graczy, ale okazuje się, że Sony obrało zgoła inną drogę. Jak informuje IGN, gracze, którzy pobrali Resident Evil 7 z PS Plus Collection darmowej aktualizacji nie zainstalują, dopóki nie sięgną do portfela… Serio.

Next-genowa aktualizacja Resident Evil 7 na PS5 za darmo, ale nie dla użytkowników PS Plus

Resident Evil 7
Resident Evil 7

Resident Evil 7 jest dostępne w ramach PS Plus Collection. Niestety okazuje się, że osoby, które pobrały grę w ramach abonamentu, nie łapią się na darmową, next-genową aktualizację dla PS5. Aby móc skorzystać z dobrodziejstw ulepszeń dla PlayStation 5, gracze na konsolach Sony muszą kupić Resident Evil 7 na własność.

Przeczytaj też: Next-genowe Resident Evil 2 i 3 na porównaniach graficznych

Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce w przeszłości w przypadku next-genowej aktualizacji dla Final Fantasy VII: Remake. Po fali krytyki Sony ostatecznie wycofało się z pomysłu zmuszania graczy do zakupu gry na własność, aby pobrać darmową aktualizację, ale nie wiadomo, czy tym razem firma zdecyduje się na podobny krok. Miejmy jednak nadzieję, że tak…

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z