Resident Evil 2 Remake i Resident Evil 3 Remake na porównaniach graficznych. Nowe wersje robią robotę

Resident Evil 2 Remake Ada

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami i doniesieniami, od wtorku posiadacze PC oraz konsol PS5 i Xbox Series X|S mogą zagrać w Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake oraz Resident Evil 7 w nowej jakości. Capcom zadbał o next-genowe ulepszenia, o których więcej powiedział w trakcie tegorocznego Capcom Showcase.

REKLAMA

Resident Evil 2 Remake i Resident Evil 3 Remake w nowych wersjach prezentują się zacnie

Resident Evil 2 Remake – porównanie graficzne

Przez ostatni dzień na platformie YouTube były publikowane wszelakie zestawienia, które ukazały remake przygody Leona S. Kennedy’ego czy Jill Valentine w wersji na PS5, porównując je jednocześnie z edycjami dostępnymi na PS4. W przypadku drugiej odsłony serii Capcom zadbał przede wszystkim o poprawienie oświetlenia i kontrastu, co jeszcze bardziej podkreśla mroczną atmosferę występującą m.in. w laboratorium. Zajęto się także usprawnieniem modeli postaci.

Resident Evil 3 Remake – porównanie graficzne

Jeśli spojrzymy na porównania wokół Resident Evil 3 Remake, to w pierwszej kolejności w oczy także rzuca się oświetlenie. Sporą robotę w tym przypadku robi jednak technologia śledzenia promieni (ray tracing), ponieważ zwiedzane przez Jill Valentine miasto jest przepełniona neonami, które świetnie odbijają się w kałużach na asfalcie.

Sprawdź także: DLC do Resident Evil Village oficjalnie!

Wszystkie trzy gry z serii Resident Evil, które doczekały się portu na PS5 i XSX|S, mogą poszczycić się ray tracingiem, zwiększoną liczbą klatek na sekundę i rozdzielczością 4K. Trzeba również podkreślić, że ulepszenie tychże produkcji do next-genowych wersji jest w pełni darmowe.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!