PS Plus Extra i Premium z zaskakującymi statystykami! Gra indie największym hitem subskrypcji

PS Plus Stray

W świecie gier wideo popularność często przypisuje się tytułom AAA, które są tworzone przez duże zespoły deweloperskie i posiadają potężne budżety. Jednak pewne zaskoczenie mogą wywołać najnowsze dane dotyczące popularnych usług abonamentowych PS Plus Extra i Premium, które przekazało Sony. Jak się okazuje, największą falę nowych subskrybentów przyciągnęła… przygodowa gra niezależna.

Stray przyciągnął do PS Plus Extra i Premium najwięcej użytkowników. Zaskakujący sukces niezależnej gry

Zwiastun Stray

W zeszłym roku usługa abonamentowa PS Plus została uruchomiona ponownie i podzielono ją wówczas na trzy warianty – Essential, Extra oraz Premium – z których każdy oferuje różne korzyści. W związku z rocznicą tego wydarzenia szef działu subskrypcji PlayStation Nick Maguire, podzielił się w rozmowie dla GamesIndustry między innymi statystykami dotyczącymi odświeżonej usługi Sony. Jedną z największych ciekawostek przekazanych przez mężczyznę jest fakt, że największą liczbę nowych użytkowników do PS Plus Extra i Premium przyciągnęła niezależna produkcja Stray.

Stray przyniósł największą liczbę graczy, którzy uzyskali dostęp do tego tytułu w ciągu pierwszych 12 miesięcy. Z kolei Ghost of Tsushima przyniósł największą liczbę godzin rozgrywki. Ludzie rzeczywiście pozostali przy tej grze i się w nią zaangażowali. To świadczy o sile naszych tytułów PS Studios, które cieszą się ogromnym zaangażowaniem i wzbudzają wiele emocji.

Nick Maguire

Jak widać, to nie wysokobudżetowa produkcja okazała się dla usługi PS Plus Extra i Premium największym hitem, a przygodowa gra indie z kotem w roli głównej. Choć Stray może wydawać się skromnym tytułem w porównaniu do innych flagowych produkcji, to jego nietuzinkowe podejście do rozgrywki zdobyło serca graczy na całym świecie. Dodatkowo fakt, że gra była dostępna w PS Plus Extra i Premium w dniu premiery najwyraźniej przekonał ogrom użytkowników konsol PlayStation 4 i 5 do dołączenia do tych usług abonamentowych.

Zobacz też: Najlepsze gry singleplayer

Kup Stray

Przypominamy także, że wiemy już jakie gry trafią do oferty subskrypcji PlayStation Plus Extra i Premium w czerwcu 2023 roku. Dodatkowo został zapowiedziany również darmowy weekend z trybem multiplayer dla osób, które nie są subskrybentami usługi PS Plus.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.