PS Plus Premium traci użytkowników nie bez powodu! Przez brak klasyków Sony jest pod ostrzałem graczy

PS Plus Premium

Fala negatywnych komentarzy spadła na Sony. Po przedstawieniu oferty PS Plus Extra i Premium na listopad 2022 roku gracze zaczęli bezlitośnie punktować japońską korporację, zarzucając niespełnianie obietnic. Głównymi zarzutami są tutaj niedobór klasyków z PS1 i PS2 do pobrania, a także liczne problemy związane z graniem w chmurze.

Brak klasyków ze starych konsol w PS Plus Premium irytuje wielu graczy

Yet again…no ps1 or ps2 classics. At what point will those who signed up for the top tier get a refund? Since that was the whole point of that tier.

— Tuna Jam (@tuna_jam) November 9, 2022

Yet again…no ps1 or ps2 classics. At what point will those who signed up for the top tier get a refund? Since that was the whole point of that tier.

— Tuna Jam (@tuna_jam) November 9, 2022

Od 15 listopada 2022 roku do PS Plus Premium wpadnie spory wachlarz gier w tym 5 tytułów z serii Ratchet & Clank niedostępnych w niższych pakietach. To jednak kolejny miesiąc, w którym usługa Premium nie doczekała się obiecywanych przez Sony klasyków z PS1 oraz PS2, co rozsierdziło graczy. W związku z tym komentarze na oficjalnym blogu PlayStation pełne są ostrych słów krytyki pod adresem japońskiej korporacji, która od jakiegoś czasu traci subskrybentów swoich abonamentów.

Pojedyncze produkcje z klasycznych konsol są dodawane do oferty zaledwie co kilka miesięcy. Ostatnią produkcję z PS1 w ramach Premium otrzymaliśmy we wrześniu 2022 roku. Najbardziej pokrzywdzeni są jednak gracze z krajów, w których przesyłanie strumieniowe tytułów z PS3 nie działa, a PS Premium zostało zamienione na Deluxe, czyli bliźniaczy pakiet, okrojony z gier na trzecie PlayStation. Jego użytkownicy nie otrzymują niczego w zamian, więc ich katalog nie rozwinął się od dłuższego czasu względem tańszego PS Plus Extra.

Powodem takiego stanu rzeczy mogą być problemy licencyjne. Gry z klasycznych konsol nie mogą zostać wrzucone „od tak” do abonamentu na wszystkich rynkach. Nie zmienia to faktu, że są one obiecywanym elementem usługi, którym Sony mocno reklamowało PS Plus Premium, więc masa użytkowników poczuła się po prostu oszukana.

Zobacz też: Kody do GTA 4

Drugim głośnym zarzutem są problemy z dostępnością grania w chmurze przez PS Plus Premium na PC. Ta możliwość również jest istotnym i promowanym elementem pakietu, ale w czerwcu 2022 roku w Polsce oraz kilku innych krajach usługa przestała działać. Do dzisiaj problem nie został rozwiązany, chociaż na oficjalnej stronie PlayStation dalej możemy przeczytać o dostępności w naszym kraju transmisji strumieniowej w chmurze.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z