PS VR2 oficjalnie zadziała z komputerami PC! Sony próbuje ratować sprzedaż swoich gogli

PS VR 2 PC Master Race uścisk dłoni

PS VR2, które zadebiutowało na rynku na początku 2023 roku, nie okazało się wielkim sukcesem. Choć pierwsze wyniki sprzedaży wskazywały, że sprzęt ten ma szansę pobić swojego poprzednika, to brak ciekawych tytułów oraz mała ich liczba doprowadziły do uznania go za wtopę Sony. PlayStation jednak nie chce skazywać swoich gogli na porażkę i by dać im drugie życie postanowiło zapowiedzieć specjalny adapter do PC, który pojawi się jeszcze w tym roku.

Adapter PS VR2 do PC już niedługo trafi na rynek. PlayStation podało cenę, wymagania sprzętowe i datę premiery

PS VR2 – zwiastun

PS VR2 pojawiło się na rynku z końcem lutego 2023 roku i czas od daty debiutu sprzętu do dziś nie można uznać za okres udany. Choć pierwsze wyniki wskazywały na udaną premierę, to słupki sprzedażowe szybko zaczęły spadać gdy okazało się, że na goglach nie ma specjalnie w co grać. Sytuacja była tak zła, że w mediach pojawiały się pogłoski, jakoby Sony miało zaprzestać produkcji PS VR2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Japońska firma nie chce jednak porzucić swojego dzieła i właśnie ogłosiła w serwisie X/Twitter, że do sprzedaży trafi specjalny adapter, umożliwiający podpięcie PS VR 2 do PC i granie przy jego pomocy w gry ze SteamVR. Urządzenie ma trafić do sprzedaży już niedługo, bo 7 sierpnia 2024 roku i w Polsce będzie najprawdopodobniej kosztować między 250 a 300 zł (należy uwzględnić podatek).

Adapter PC PlayStation VR2 zostanie wprowadzony na rynek 7 sierpnia i umożliwi graczom poszerzenie biblioteki gier o tysiące tytułów SteamVR.

Oficjalne konto PlayStation w serwisie X/Twitter

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się również post, w którym podano minimalne wymagania sprzętowe komputera do korzystania z gogli.

Wymagania PS VR2 na PC:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy / Windows 11 64-bitowy 
  • Procesor: Intel Core i5-7600 / AMD Ryzen 3 3100 (wymagana jest architektura Zen 2 lub nowsza)
  • Pamięć RAM: 8 GB lub więcej
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1650 lub nowsza (wymagana jest architektura Turing lub nowsza), Seria NVIDIA RTX, AMD Radeon RX 5500XT lub nowsza / AMD Radeon RX 6500XT lub nowsza
  • DisplayPort: DisplayPort 1.4 (musi mieć standardowy port wyjściowy DisplayPort lub Mini DisplayPort)
  • USB: Tylko połączenie bezpośrednie
  • Bluetooth: Bluetooth 4.0 lub nowszy

Ogłoszenie to wydaje się jednocześnie ostatnią deską ratunku dla sprzętu oraz przyznaniem do tego, że PS VR2 zupełnie sobie nie poradziło jako samodzielny system. Wydaje się być to też tanią próbą poszerzenia biblioteki dostępnych na gogle gier oraz ugłaskania fanów, którzy nie mieli w co grać.

By przekonać się, czy rozwiązanie z adapterem przyjmie się wśród entuzjastów PS VR2, trzeba będzie poczekać do premiery urządzenia. Wiele osób na pewno zdenerwuje fakt, że po raz kolejny będą musieli wydać niemałe pieniądze na dodatkowe akcesorium. Dajcie znać, co myślicie o tym, że PS VR 2 trafi na PC!

Źródło: X/Twitter, PlayStation

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.