PS VR2 może skupić się na nowych grach. Sony wyjaśnia, że tworzenie portów nie jest proste

PSVR 2

Do premiery PlayStation VR2 zostało jeszcze parę miesięcy. Jedni złożyli już preordery i szukają wzrokiem kuriera, a inni spokojnie czekają na opinie ekspertów. Jedno jest pewne – wszyscy oczekują szerokiej biblioteki gier. Niestety może nie być to plan prosty do zrealizowania.

Problemy z portami na PS VR2

PlayStation VR2
PlayStation VR2

W ostatnim wywiadzie Hideaki Nishino wyjaśnił, że tworzenie portów na nowe gogle Sony nie będzie proste ze względu na nową technologię śledzenia oczu. Przeniesienie gry z PS VR na PS VR2 będzie oczywiście możliwe, ale to deweloperzy muszą zadecydować, czy jest to dla nich opłacalne.

Nishino subtelnie daje tym samym do zrozumienia, że nie powinniśmy spodziewać się darmowych aktualizacji przenoszących gry na nowe gogle Sony. Krótka wypowiedź przedstawiciela Sony wyjaśnia również brak wstecznej kompatybilności.

Przeczytaj też: Najlepsze gry strategiczne

Jeżeli Sony zadba o obszerną bibliotekę nowych produkcji, brak portów nie powinien być wielkim problemem. Ostatnie kilka miesięcy sugeruje, że deweloperzy zainteresowani są PS VR2, a w dniu premiery sprzętu zadebiutuje już nie tylko No Man’s Sky, ale również Resident Evil Village.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!