PS5 doczekało się nowej aktualizacji. Sony wprowadza ważne usprawnienia, choć nie ma ich zbyt wiele

PS5

Sony co jakiś czas dostarcza użytkownikom PlayStation 5 nowe aktualizacje, które często poza dodawaniem nowych funkcji usprawniają ogólne działanie systemu. Po ogromnej marcowej aktualizacji, wprowadzającej m.in. obsługę Discorda przyszła pora na nieco mniejszą, ale równie ważne uaktualnienie. Ciężko jednak mówić o spektakularnych zmianach.

PS5 otrzymało kolejną aktualizację. Nie jest ona jednak zawrotnie duża

Astro's Playroom PS5
Astro’s Playroom

Najnowsza aktualizacja podpisana numerami 23.01-07.40.00 nie należy do najbardziej okazałych, bo zajmuje niewiele ponad 1 GB. Jej nadrzędnym celem jest poprawa stabilności działania systemu PS5 na wielu płaszczyznach. Uaktualnienie wprowadza następujące funkcje:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
  • Poprawa wydajności i stabilności oprogramowania systemu
  • Poprawa wyświetlania komunikatów i usprawnienie obsługi na niektórych ekranach

Kwestia „niektórych ekranów” zdaje się całkiem problematyczna, bo Sony nie precyzuje dokładnie, czym one dokładnie są. Niemniej jednak teraz problem ten powinien być rozwiązany i osoby dotknięte tymi niedogodnościami nie powinny już ich doświadczać.

Przeczytaj też: Gry podobne do League of Legends

Sam proces zaktualizowania systemu nie powinien trwać długo, w końcu wymagane jest do pobrania zaledwie 1 GB. Na koniec trzeba przyznać, że faktycznie nie jest to najbardziej spektakularna aktualizacja w historii PlayStation 5. Grunt jednak, aby rozwiązywała ona zakładane problemy, albo chociaż nie generowała kolejnych…

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.