PS5 nareszcie w pełni zintegrowane z Discordem! PlayStation w końcu dogoniło Xboxy

PlayStation 5 Discord

Discord to bardzo popularny komunikator, który znany jest chyba każdemu graczowi. Aplikacja od dawna jest już w pełni zintegrowana z Xboxami, mimo że to PlayStation dużo wcześniej ujawniło fakt nawiązania współpracy z jej twórcami. Niemniej w końcu jest: Discord doczekał się dziś pełnej integracji z Discordem. Jak to mówią – lepiej późno niż później.

Pełna integracja Discorda z PlayStation 5 w końcu dostępna

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że PS5 doczeka się ważnej aktualizacji. Sony słowa dotrzymało, bo najnowszy update PlayStation 5 jest już dostępny dla wszystkich. To właśnie to uaktualnienie wprowadza pełną integrację Discorda z najnowszą konsolą „Niebieskich” – od teraz możliwe jest dołączanie do czatów głosowych bezpośrednio z poziomu PS5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Osobom, które nie widzą jeszcze takiej opcji, Sony radzi uruchomić konsolę ponownie oraz upewnić się, że aktualizacja na pewno została zainstalowana. Nie da się ukryć, że pełne zintegrowanie Discorda z PlayStation 5 zajęło obu firmom naprawdę długo. Microsoft – na przykładzie Xboxa One i Xbox Series X|S – potrzebował na to o wiele mniej czasu.

Ciężko powiedzieć, z czego wynika fakt, że pełna integracja przyszła tak późno, ale cóż – już jest, więc możemy się tylko cieszyć. A Wy korzystacie z Discorda podczas rozgrywek ze znajomymi, czy może jednak preferujcie klasyczne „imprezy”? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: X (@PlayStation), X (@discord)

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.