Popularność PS5 jest nie do zatrzymania! Rekord PSP z 2005 roku właśnie został pobity

PS5

Przez chwilę Microsoft i jego Xboxy Series X|S wykorzystywali brak dostępności PS5 na sklepowych półkach, aby zwiększać swoją sprzedaż. Stan ten ulega jednak zmianie za sprawą zwiększonych dostaw najnowszych konsol Sony. Ma to swoje bezpośrednie przełożenie na dane sprzedażowe, które już wskazują na pobicie pewnego rekordu, ustanowionego wcześniej przed laty przez PSP.

PS5 pobiło marcowy rekord sprzedażowy PSP w USA

Yes, PS5 did set a new March individual PlayStation platform unit record.

— Mat Piscatella (@MatPiscatella) April 19, 2023

Yes, PS5 did set a new March individual PlayStation platform unit record.

— Mat Piscatella (@MatPiscatella) April 19, 2023

Ostatnio jesteśmy świadkami samych pozytywnych informacji w kwestii danych sprzedażowych PS5. Konsola święci swoje triumfy w Europie, ale to nie koniec pozytywnych wieści dla jej fanów oraz Sony.

Jak się bowiem okazało za sprawą informacji dostarczonych przez dyrektora wykonawczego firmy Circana Mata Piscatella, w poprzednim miesiącu PS5 znalazło aż tak wielu nowych nabywców, że aż pobiło rekord ustanowiony wcześniej przez PSP. Chodzi tu mianowicie o jednostkową marcową sprzedaż konsol spod marki PlayStation w USA.

W długim wątku na Twitterze Piscatella wyjaśnia, że PS5 jest „najlepiej sprzedającą się platformą sprzętową w jednostkach i dolarach zarówno w marcu, jak i 2023 roku”. Dane sprzedażowe z marca 2005 roku wskazują natomiast, że pierwszy handheld Sony rozszedł się wtedy w ilości 620 000 sztuk.

Zobacz też: Najlepsze gry turowe

Powyższa statystyka oznacza więc, że PS5 sprzedało się w ubiegłym miesiącu w liczbie ponad 620 000 sztuk w samych Stanach Zjednoczonych. Dodanie do tego Europy sprawia, że tylko na tych dwóch kontynentach konsolę zakupiło ponad milion nowych osób.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.