Microsoft wspomina o PS5 Pro. „Zieloni” stawiają na premierę konsoli w „niedalekiej przyszłości”

PS5 logo

Nie milkną echa niedawnej batalii sądowej, w której FTC żądało od sądu chwilowego wstrzymania procesu fuzji Microsoftu i Activision Blizzard. Sytuacji takiej rzecz jasna towarzyszy wymiana dokumentów każdej ze stron. Jeden z nich wspomina o przewidywaniach Microsoftu na temat PS5 Pro.

Microsoft: PS5 Pro z premierą w „niedalekiej przyszłości”

FTC Microsoft dokumenty PS5 Pro
Dokumentacja Microsoftu z zaznaczonym fragmentem o PS5 Pro i Slim

Dziś informowaliśmy już, że jeden z dokumentów Microsoftu wspomina o PS5 Slim. Okazuje się jednak, że zawiera on kolejną ciekawą informację na temat ulepszonego modelu konsoli, czyli PS5 Pro.

Xbox i PlayStation różnią się także pod względem wydajności. Tańsza konsola Xbox Series S ma mniejszą moc obliczeniową GPU, pamięć systemową i pamięć wewnętrzną oraz renderuje obraz w niższej rozdzielczości niż Xbox Series X lub PlayStation 5. Tymczasem PlayStation oferuje obecnie dwie różne wersje PlayStation 5 – jedną z odtwarzaczem Blu-Ray dla nośników fizycznych (Standard) i jedną bez (Digital) – i oczekuje się, że w najbliższej przyszłości wyda kolejne zróżnicowane modele Pro i Slim. Modele te różnią się od ofert Xbox.

Fragment z dokumentacji sądowej Microsoftu mówiący o PS5 Pro i Slim

Ze wcześniejszego newsa wiemy, że wersja Slim PS5 jest zgodnie z przewidywaniami Microsoftu zaplanowana na 2023 rok. Tak dokładnych informacji niestety brakuje w przypadku modelu Pro, ale możemy przewidywać, że obydwa wydania znalazłyby się na rynku w mniej więcej tym samym czasie.

Zauważmy, że podobnie wyglądało to już z PS4. Slim został wówczas wydany po niecałych trzech latach od premiery konsoli – we wrześniu 2016 roku, a Pro miesiąc później.

Zobacz też: Kody do The Sims 3

Kup PlayStation 5

Na razie brak jednak oficjalnych zapowiedzi ze strony Sony. Pozostaje nam liczyć, że firma ta rzeczywiście w najbliższych miesiącach zdecyduje o opublikowaniu odświeżonych modeli swojej najnowszej konsoli.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.