PS5 Slim nadchodzi? Microsoft wspomina o premierze i zdradza cenę konsoli!

Sony PlayStation 5

Pod koniec marca na stronie jednego ze sklepów pojawiła się wzmianka o „nowym” i „smuklejszym” PlayStation 5. Część graczy liczyła, że Sony zdecyduje się zapowiedzieć wspomniany sprzęt na PlayStation Showcase 2023. Tak się jednak nie stało, ale temat nowego modelu najnowszej konsoli japońskiej firmy powraca ponownie. Tym razem za sprawą Microsoftu, który ujawnił cenę oraz termin premiery PS5 Slim (nazwa niepotwierdzona).

Microsof zdradza szczegóły na temat premiery i ceny PlayStation 5 Slim

Wzmianka o PS5 Slim w dokumentach Microsoftu

Wzmianka o PS5 Slim pojawiła się w dokumentach przedstawionych podczas rozprawy w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Amerykańska firma stwierdza w nich, że Sony faktycznie szykuje się do premiery odchudzonej wersji swojej konsoli. Co ciekawe, według „giganta z Redmond” gracze nie będą musieli długo czekać na premierę wspomnianego sprzętu.

Microsoft „spodziewa się”, że Sony jeszcze w 2023 roku wypuści na rynek PS5 Slim. To jednak nie koniec informacji, którymi podzielił się producent Xboxa. Zdaniem amerykańskiej firmy odchudzona wersja najnowszej konsoli Sony dostępna będzie w tej samej cenie, co PlayStation 5 Digital Edition, czyli 399,99 dolarów. W Polsce sprzęt powinien więc być dostępny za około 2300 złotych.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Kup PlayStation 5

Tom Henderson – znany branżowy insider i dziennikarz – już w listopadzie 2022 roku informował, że odchudzona wersja PlayStation 5 trafi do sprzedaży w okolicach września 2023 roku. Jak wspomnieliśmy wyżej, Sony wciąż nie zdecydowało się jednak na oficjalną zapowiedź nowego modelu swojej konsoli. Czy informacje udostępnione przez Microsoft zachęcą japońską firmę do działania? Przekonamy się w najbliższych tygodniach.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.