Złe wieści: nawet PS5 Pro nie odpali GTA 6 w 60 FPS. Konsolę ma ograniczać zbyt słaby procesor

GTA 6 PlayStation 5

Kilka dni temu do sieci wyciekła rzekoma specyfikacja nowej, ulepszonej wersji konsoli Sony, czyli PlayStation 5 Pro. Do tej sprawy odniosła się znana i lubiana wśród graczy redakcja Digital Foundry potwierdziła istnienie sprzętu, a także przeanalizowała jego dane techniczne. Pomimo iż sprzęt wydaje się niesamowicie potężnym kawałkiem technologii, to dziennikarze twierdzą, że nowa konsola nie będzie w stanie uruchomić GTA 6 w płynnych 60 klatkach na sekundę, a winę za ten fakt ma ponosić… procesor.

Specyfikacja PS5 Pro ma podobno uniemożliwić zagranie w GTA 6 w 60 klatkach na sekundę

Grand Theft Auto VI — zwiastun

Dziś rano informowaliśmy o potwierdzeniu przez Digital Foundry autentyczności wycieku specyfikacji PlayStation 5 Pro. W ponad godzinnym podcaście dziennikarze omówili wszystkie znane dane techniczne na temat nowej konsoli, a także nowinki technologiczne, takie jak, chociażby PlayStation Spectral Resolution, które ma być odpowiednikiem technologii DLSS czy FSR, znanych z kart graficznych NVIDIA i AMD.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Choć na papierze specyfikacja PlayStation 5 Pro wygląda niesamowicie i w niektórych aspektach ma kilkukrotnie przewyższyć możliwościami podstawową wersję konsoli, to okazuje się, że ten przeskok technologiczny może nie wystarczyć, by móc zagrać w GTA 6 w 60 klatkach na sekundę.

Według Richa Leadbettera założyciela Digital Foundry nowy sprzęt Sony ograniczać ma… procesor. Ten jest dokładnie tym CPU, co zastosowany w podstawowej wersji PlayStation 5, a jedyną różnicą względem starszej generacji ma być dodatkowy tryb pracy o wyższym taktowaniu, który jednak nie wystarczy do odpalenia GTA 6 w wyższej ilości klatek na sekundę niż 30.

Biorąc pod uwagę fakt, że żadne GTA nie trafiło na konsolę nie działało na konsolach wyższym klatkażu niż standardowy, to wielce prawdopodobne, że ten los podzieli również szósta odsłona serii od studia Rockstar Games.

Pomimo iż redakcja Digital Foundry już wielokrotnie podawała bardzo wiarygodne informacje, to należy pamiętać, że do momentu potwierdzenia tych informacji przez są to jedynie plotki i domysły. Dajcie znać, czy chcielibyście zagrać w GTA 6 w 60 klatkach na sekundę na PlayStation 5 Pro, czy może jednak wystarcza Wam 30 klatek.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.