PS5 Slim wreszcie zawitało do Polski! Nowa wersja konsoli od Sony już dostępna w sklepach

ps5 slim

Od momentu oficjalnej zapowiedzi nowej wersji PlayStation 5 nazywanej powszechnie PS5 Slim zainteresowanie tym sprzętem znacząco wzrosło. Kolejne pojawiające się wiadomości potwierdzały, że nowa konsola będzie mniejsza, ale też posiadała kilka dziwnych rozwiązań, jak chociażby konieczność łączenia jej z internetem przy każdej próbie podpięcia napędu na płyty. Urządzenie wreszcie trafiło do Polski i wszyscy zainteresowani mogą pokusić się o jego zakup, choć cena może na razie trochę odstraszać.

PS5 Slim dostępne w pierwszych polskich sklepach

PS5 Slim — zapowiedź

W Polsce nowa wersja PlayStation 5 zadebiutowała się właśnie dzisiaj i co ciekawe, nie towarzyszył temu żaden medialny rozgłos ze strony samego Sony. Ot po prostu w pierwszych sklepach zaczęły pojawiać się oferty na zakup konsoli.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ceny sprzętu na naszym rynku zaczynają się od 2699 zł, co zważywszy na fakt, iż podstawowe wydania są aktualnie sporo tańsze, może nie zachęcać do skorzystania z „okazji”.

Kup PlayStation 5 Slim

Czym różni się najnowsza rewizja PlayStation 5 od tej, z którą mamy do czynienia od premiery? Przede wszystkim rozmiarem, bo ten stał się zauważalnie mniejszy i bardziej smukły. Poza tym konsolę cechuje odpinany napęd, który sprzedawany jest osobno i można po prostu dopiąć go, kiedy tylko chcemy. Ważne jest jednak, że do tego procesu konieczne jest stałe połączenie z internetem.

PS5 Slim ma też więcej wbudowanej przestrzeni dyskowej, bo kiedy podstawowa wersja oferowała jedynie 825 GB (667 przestrzeni użytkowej), tak nowe wydanie gwarantuje 1TB miejsca na dane (825 przestrzeni użytkowej).

Reszta specyfikacji technicznej jest dokładnie taka sama, jak w przypadku poprzedniej wersji, choć płyta główna i poszczególne komponenty stały się nieco mniejsze. Dzięki temu możliwe stało się zapakowanie wszystkiego w smuklejszą obudowę.

Przeczytaj też: Gry multiplayer na telefon

Na ten moment ciężko stwierdzić jak „odchudzona” wersja PS5 będzie sobie radzić w kwestii sprzedaży. Cena raczej nie zachęca, choć nie można wykluczyć, że znajdą się osoby, które ponad cenę postawią kompaktowość.

Zamierzacie skusić się na PS5 Slim? Może jednak nie jest to coś, co trafia w Wasze gusta? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.