PS5 Slim pod ostrzałem! Gracze krytykują decyzje Sony i drwią z nowych wersji PlayStation

ps5 slim

Wczoraj oficjalnie zaprezentowane zostały nowe wersje konsoli Sony. PS5 Slim nadal ma być sprzedawane w dwóch wariantach: z napędem oraz Digital. Jak się jednak okazuje, wielu graczom zapowiedź nie przypadła do gustu, a nowe wersje PlayStation znalazły się w ogniu krytyki.

PS5 Slim krytykowane przez graczy

PS5 Slim
PS5 Slim

Jak informowaliśmy wczoraj, Sony oficjalnie zapowiedziało PS5 Slim. Nowe wersje konsol, w porównaniu z pierwotnymi modelami, to zmniejszenie rozmiarów o 30% oraz wagi o 18 lub 24%, w zależności od edycji Digital lub z napędem. Warto wspomnieć, że PS5 Fat nie będzie już produkowany.

Jednak ogłoszone niedawno nowe wersje PlayStation nie spotkały się z pozytywną reakcją graczy. Społeczność zwróciła uwagę przede wszystkim na ukrytą podwyżkę ceny – w USA cena za PS5 Slim Digital Edition wzrosła o 50 dolarów, co nie przypadło do gustu wielu graczom. Ponadto osoby, które chciałyby ustawić sprzęt w pionie, będą musiały dokupić oddzielną podstawkę w cenie 29,99 dolarów, co również spotkało się z krytyką.

Negatywne opinie graczy dotyczyły także samego designu konsol. W przeciwieństwie do wersji Slim poprzednich konsol PlayStation PS5 Slim nie różni się wiele od modelu podstawowego. Jedyne zmiany to przerwa w obudowie i nieco mniejszy rozmiar, co nie wzbudziło szczególnego entuzjazmu wśród graczy, a wręcz stało się tematem do drwin.

Zobacz też: Najlepsze gry na PC

Na zakończenie przypominamy, że premiera PS5 Slim ma odbyć się w listopadzie 2023 roku. Ten termin obowiązuje jednak tylko dla terenu Stanów Zjednoczonych. Nowa wersja konsol Sony trafi na inne rynki w kolejnych miesiącach.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.