Ratchet & Clank Rift Apart na porównaniu PC i PS5. Na konkretnym sprzęcie gra działa świetnie

Ratchet and Clank Rift apart ps5 i PC

Wczoraj na komputerach osobistych zadebiutowała kolejna gra, która pierwotnie zadebiutowała na konsolach PlayStation 5, czyli Ratchet and Clank Rift Apart. Przy tej okazji mieliśmy okazję zauważyć, że tytuł ten na PC wyposażonym w dysk HDD potrafi spaść z wydajnością nawet do 1 FPS-a. Teraz zaś możemy rzucić okiem na to, jak prezentuje się ta pozycja na sprzęcie z najwyższej półki.

Ratchet & Clank Rift Apart na PS5 i mocarnym PC wypada bardzo podobnie

Ratchet & Clank Rift Apart — porównanie wersji na PS5 i PC wyposażonym w GPU RTX 4080

Za powstanie tegoż materiału odpowiada użytkownik Cycu1, który zdecydował się porównać wersję Ratchet & Clank Rift Apart na PS5 z komputerem wyposażonym m.in. w RTX 4080 oraz dysk SSD Samsung 980 Pro. Okazuje się, że w porównaniu z wydaniem na sprzęt od Japończyków przygody Lombaxa i jego mechanicznego przyjaciela na dobrym „blaszaku” wypadają naprawdę bardzo podobnie.

W jednym i drugim przypadku mowa wręcz o nienagannej wydajności i wysokiej jakości detalach graficznych, które zeskalowane są do wysokiej rozdzielczości. Na plus zasługuje także doczytywanie kolejnych lokacji „w locie”, choć pecetowe wydanie miewa okazjonalne problemy i gra sprawia wrażenie, jakby na moment się zatrzymała.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dzieci

Kup Ratchet & Clank Rift Apart

Widać, że tym razem deweloperzy ze studia Nixxes Software, którzy zajęli się opracowywaniem tegoż portu, stanęli na wysokości zdania i sprawili, że Ratchet and Clank Rift Apart działają na PC bardzo dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że pecet, który posłużył za platformę testową, był naprawdę z wyższej półki i przede wszystkim w tym należy upatrywać tak bardzo zbliżonych wyników w porównaniu z PS5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.