Ratchet & Clank: Rift Apart ze spadkami do… 1 FPS. Tak działa gra na dysku HDD z PS4

Ratchet & Clank: Rift Apart

O kwestii HDD/SDD i Ratchet & Clank: Rift Apart pisano już wiele. Wszystko przez to, że twórcy początkowo zarzekali się, iż istotne elementy gry działają tak dobrze dzięki dyskowi z PS5. Gracze trochę się pośmiali i w końcu temat ucichł.

Później jednak powrócił za sprawą wymagań sprzętowych, gdzie dysk HDD pojawił się jako absolutne minimum. Ekipa Digital Foundry sprawdziła więc, jak z najnowszą produkcją studia Insomniac radzi sobie nośnik z PS4.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co wyjdzie z połączenia Ratchet & Clank: Rift Apart i dysku z PS4? Spadki do 1 FPS

Przypomnijmy, że modele PS4 zostały wyposażone w dyski HDD. Mowa tu konkretnie o 2,5-calowych nośnikach SATA, które kiedyś na porządku dziennym montowano także w laptopach.

Jak więc taki sprzęt radzi sobie z Ratchet & Clank: Rift Apart? Okazuje się, że co najwyżej średnio.

Można powiedzieć, że na minimalnych ustawieniach da się grać. Problem pojawia się przy momencie korzystania z portali, o których zawsze była mowa w kontekście wykorzystania szybkich dysków SSD z PS5. Tutaj dzieło Insomniac w połączeniu z nośnikiem z PS4 i resztą konfiguracji nieco powyżej minimalnych wymagań zaczyna niedomagać.

I to na tyle, że liczba klatek na sekundę potrafi spaść do 1. Pomiędzy jednym a drugim portalem zauważymy natomiast, że rozgrywka w okolicach 30 FPS jest jak najbardziej możliwa.

Zobacz też: Najlepsze gry visual novel

Z innej beczki, Ratchet & Clank: Rift Apart został także zweryfikowany na Steam Decku. Wkrótce więc prawdopodobnie zobaczymy porównanie ukazujące, jak gra działa na przenośnej konsoli Valve.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.