Ratchet & Clank Rift Apart nie zawojował pecetów. Mimo tego odbiór gry jest nie najgorszy

Ratchet and Clank Rift Apart

Od kilku dni pecetowi gracze mają okazję zapoznać się z jednym z najgłośniejszych tytułów ostatnich lat od Sony, a więc Ratchet & Clank Rift Apart. Pojawiające się porównania pokazują, że na dobrym sprzęcie tytuł ten działa świetnie, ale na sprzęcie wyposażonym w dysk HDD z PS4 ciężko mówić o komfortowej zabawie. Teraz zaś przyszła pora na podsumowanie sprzedaży przygód dzielnego Lombaxa i jego mechanicznego druha.

Nie najgorsze wyniki Ratchet & Clank Rift Apart na Steamie

Ratchet Clank Rift Apart
Ratchet & Clank Rift Apart

Zgodnie z danymi serwisu SteamDB największa liczba graczy zgromadzona od momentu premiery pecetowej wersji Ratchet & Clanck Rift Apart na Steamie to dokładnie 8757 osób. Jest to całkiem dobry wynik, choć oczywiście daleko mu do tego, co osiągnęło pecetowe wydanie Marvel’s Spider-Man, które w najlepszym momencie przyciągnęło 60 210 graczy.

W porównaniu do wszystkich pozostałych gier Sony przygody Ratcheta i Clanka plasują się raczej w środku zestawienia. Gorsze wyniki osiągnęły m.in. Reutrnal (5700 osób) czy Sackboy Wielka Przygoda (zaledwie 592 osoby).

Warto jednocześnie wiedzieć, co pecetowcy sądzą na temat portu kolejnego hitu z konsoli PS5. Okazuje się, że na 2767 wszystkich recenzji, aż 81,5% jest pozytywnych. Wychodzi więc na to, że port gry stworzonej przez Insomniac Games może i nie zgarnął zawrotnie dużej publiczności, ale cieszy się wśród grających sporym uznaniem.

Przeczytaj też: Router gamingowy — najlepsze modele

Kup Ratchet And Clank Rift Apart

Ostatecznie Sony raczej nie uzna premiery Ratchet & Clank Rift Apart za najbardziej udaną, jednak nie może też uznać za kompletną katastrofę. Nie wydaje się też, aby miała ona zniechęcić Japończyków do dalszego wydawania gier na PC, w końcu dzięki temu całkiem popularne gry mogą zyskać dzięki temu „drugie życie”

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.