Ratchet & Clank Rift Apart ze wsparciem dla Steam Deck! Dobre wieści dla posiadaczy konsoli Valve

Ratchet and Clank Rift Apart

Dziś debiutuje gra Ratchet & Clank Rift Apart w wersji na komputery osobiste. Jak się dowiedzieliśmy, produkcja jest wypełniona technologiami NVIDII i ma działać nawet w 200 FPSach. Okazuje się jednak, że Steam Deck również ma poradzić sobie z tytułem.

Ratchet & Clank Rift Apart z weryfikacją na Steam Decku potwierdzone przez Insomniac Games

Na oficjalnym profilu Twitterowym Insomniac Games poinformowało, że Ratchet & Clank Rift Apart otrzymało weryfikację na Steam Deck. Oznacza to, że gra jest zgodna pod kątem technicznym z urządzeniem i powinna na nim działać bez żadnych problemów. Specyfikacje na PC mogą sugerować, że gra zadziała na minimalnych ustawieniach, co oznacza, że prawdopodobna jest rozdzielczość 720p przy 30 FPS.

Ogłoszenie wywołało jednak niemałe zaskoczenie. Komentujący wpis gracze od razu zaczęli przypominać słowa o „szybkim dysku SSD” PlayStation 5, przez który to gra miała pojawić się wyłącznie na tej platformie. Produkcja ominęła więc PlayStation 4, ale jak widać, Steam Deck może okazać się wystarczający dla Ratchet & Clank Rift Apart.

Zobacz też: Gry na PS5 dla dzieci

Kup Ratchet & Clank Rift Apart

Posiadaczy konsol Valve z pewnością ucieszy możliwość zagrania w produkcję Insomniac Games, jednak będą musieli przygotować sporo miejsca na swoich dyskach – gra wymaga 75 GB przestrzeni. A jak ostatecznie wypadnie Ratchet & Clank Rift Apart na Steam Decku? Tego dowiemy się zapewne niebawem, kiedy pojawią się pierwsze materiały z rozgrywek i opinie od graczy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.