Gracze znów śmieją się z PlayStation. Ratchet & Clank: Rift Apart jednak nie wymaga dysku SSD z PS5

Ratchet & Clank: Rift Apart emoji

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Ratchet & Clank: Rift Apart zadebiutuje na PC. Na początku ta wiadomość naturalnie ucieszyła graczy, ale potem wszyscy przypomnieli sobie o jednym fakcie. Gra miała bowiem powstać w takiej formie jak obecnie dzięki szybkiemu dyskowi SSD z PS5, a teraz jednak okazuje się, że zadziała także na standardowych nośnikach danych z komputerów.

Gracze wypominają dawne zapewnienia o Ratchet & Clank: Rift Apart i dysku SSD z PS5

Mniej więcej trzy lata temu usłyszeliśmy zapewnienia, że wygląd rozgrywki Ratchet & Clank: Rift Apart możemy zawdzięczać szybkiemu dyskowi SSD, który zamontowano w konsolach PS5. Tak twierdził wtedy dyrektor kreatywny Insomniac Games Marcus Smith.

Dysk SSD (z PS5) jest niesamowicie szybki. Pozwala nam budować światy i przenosić graczy z jednego miejsca do drugiego w niemal natychmiastowym tempie. Jest to niewiarygodny przełom pod względem tego, że możemy teraz prowadzić rozgrywkę, w której jesteś w jednym świecie, a w następnej chwili jesteś w innym.

Marcus Smith

Cóż, okazało się jednak, że podobny efekt można osiągnąć ze zwykłymi dyskami. Chyba że wzorem dawnych lat PC-towcy dostaną okrojoną wersję ostatniego Ratcheta, tak jak to w przeszłości bywało z różnymi portami na PSP.

Cała sytuacja nie uległa rzecz jasna uwadze graczy. Dawne wypowiedzi szybko zostały wyciągnięte, aby kolejny raz ponabijać się z PlayStation i przy okazji wywindować hashtag #PS5SSD do trendów na Twitterze.

Trzeba przyznać, że PlayStation nie ma ostatnio łatwo. Zasadniczo ludzie dopiero co skończyli śmiać się z niechcianego Project Q, a już moment później przyszedł czas na kolejną wizerunkową wtopę.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Kup Ratchet & Clank: Rift Apart

Co do Ratchet & Clank: Rift Apart, gra pierwotnie ukazała się na PS5 w czerwcu 2021 roku. Na komputerach zadebiutuje 26 lipca 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.